Prezidentas ir pirmoji ponia Joniškyje

(Roberto Dačkaus nuotr.)

Kovo 18 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Ketvirtadienį Joniškyje buvo didelis sujudimas, neeilinė diena – būtent Joniškio kraštui ir jo žmonėms šią dieną skyrė JE Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda, pagal galimybes beveik kas mėnesį lankantis Lietuvos regionus, kad pamatytų Lietuvos žmonių nuotaikas ir iš pirmų lūpų išgirstų aktualias problemas, ką žmonės galvoja. Vizitas Joniškyje prasidėjo 11 val. Prie Nepriklausomybės paminklo svečius – JE Prezidentą su pirmąja ponia Diana sutiko rajono meras Vitalijus Gailius, šauliai, vaikų darželio "Saulutė" priešmokyklinės "Pelėdžiuko'' grupės vaikučiai su auklėtojomis ir būrelis joniškiečių. Pirmą kartą oficialaus vizito į Joniškį atvykęs Prezidentas su ponia padėjo gėlių prie paminklo, nuoširdžiai domėjosi ir šaulių, ir vaikų, ir pačių joniškiečių nuotaikomis. Prieš vidurdienį Prezidentas Joniškyje balsavo išankstiniame balsavime Vilniaus miesto savivaldybės mero rinkimuose ir apie valandą diskutavo su rajono meru Vitalijumi Gailiumi. Popiet Joniškio "Aušros" gimnazijoje Prezidentas su Joniškio, Skaistgirio ir Žagarės gimnazijų mokiniais diskutavo pilietiškumo tema, susitiko su Joniškio ligoninės bendruomene, o galiausiai – su visuomene ir keliolika minučių skyrė interviu "Sidabrės" laikraščiui.

--- Menininkės, dizainerės, mūsų kraštietės Jurgos Sutkutės, kuriančios odos gaminius ir konceptualius meno kūrinius iš jos, pristatyti tikrai nereikia. 12 metų Šiauliuose studijavusi ir kūrybinę veiklą plėtojusi menininkė jau tiek pat metų gyvena uostamiestyje ir yra toli žinoma labai svarbi asmenybė, nepakeičiamas ir nepakartojamas epicentras – iš pradžių Klaipėdos Baltijos šalių mados festivalio „IKRA MADA“ prodiuserė, o pastaruoju metu – pavadinimą pakeitusio į Klaipėdos mados savaitės „Fashion week Klaipėda“ festivalio sumanytoja ir organizatorė, šį projektą toliau auginanti su savo vyru Liudu.

--- 1994 metais fizikos mokytoju mokykloje dirbęs Edvardas Spirgys ryžosi tapti pirmuoju informatiku tuometiniame Joniškio rajono apylinkės teisme. Ramaus būdo, santūrus žemaitis E. Spirgys šypsosi prisiminęs darbo pradžią: „Tuomet teismas dar neturėjo kompiuterių ir tik po mėnesio atvežė pirmąjį.“

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.