Lino Šalčio/Luko Svirplio archyvo nuotr.

Gegužės 31 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- 25-erių mados kūrėjas ir menininkas Lukas Svirplys, kilęs iš Gataučių kaimo vienkiemio, pavasario ir vasaros sandūroje Kaune pristatė pirmąją autorinę, tarpdisciplininę, patirtinę parodą „Puota“. Lengvai maištingas hedonistas ir smalsus kūrėjas, tyrinėjantis meną iš daugybės skirtingų perspektyvų, kviečia tarsi į pokylių salę, kurioje galima prisėsti prie netradicinių „vaišių“ stalų, apsuptų modernaus dvaro scenografijos. Ant jų – naujausi Luko keramikos gaminiai, kvepalai, paveikslai, o greta eksponuojami autoriniai rūbų, aksesuarų deriniai ir vaizdą iškreipiantys veidrodžiai su klausimais kviečiant „pasitikrinti“ realybę. Eklektiški, konceptualūs kūrybiniai sumanymai – aliuzija į karalius ir karalienes, puošnias rūmų menes, pilnas juokdarių. Visa tai tik aliuzija ir į šias dienas.

--- Šiemet respublikinis portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ sulaukė dvigubai daugiau sėkmės istorijų, net 114 dalyvių iš visos Lietuvos. O apdovanojimus trečiadienio vakarą pelnė tik devyni šalies verslo atstovai. Tarp jų – „Autentiškiausio Lietuvos verslo“ nugalėtoja šiemet pripažinta Jurgita Alminaitė, kartu su vyru Sebastianu Žagarėje įkūrusi papuošalų dirbtuves ir piceriją „Craftsmen on the Road“. „Aš galvoju, kad kiekvienas, pradedantis verslą, turėtų sau atsakyti į klausimą – kuo aš esu autentiškas? Tai gali būti paprasta idėja, tačiau naujas požiūris. Tai gali būti pasisveikinimas su klientu tokiu būdu, kokiu nesisveikina niekas. Man atrodo, Jurgitos šeimos verslas yra įrodymas, kad kažkur Lietuvos pakraštyje dviejų žmonių sukurtas idėjų junginys gali tapti autentiškiausiu verslu“, – būtent taip trečiadienio vakarą sostinėje J. Alminaitės indėlį įvertino bendruomenės „Lietuvos kūrėjai“ įkūrėja ir „Change LT“ pokyčių valdymo ekspertė R.Čiapaitė-Baublienė.

--- Joniškio rajone kitais mokslo metais, skaičiuojama, bus beveik pusšimčiu mokinių mažiau nei dabar, o priešmokyklinio amžiaus tik 4 vaikais mažiau. Joniškio rajono taryba patvirtino 2024–2025 mokslo metams klasių komplektų skaičių ir mokinių skaičių klasėse. Skaistgirio gimnazijoje nebelieka 11 klasės, Žagarės gimnazijoje atsiras bendra šių abiejų gimnazijų vienuoliktokų klasė.

--- Bevaikštant gamtoje ar šalia savo namų, žmonės neretai randa ant žemės laukinių žvėrelių ar paukštelių jauniklius, kurie dėl įvairių priežasčių likę vieni, neišgalintys savimi pasirūpinti ir, žinoma, išgyventi. Todėl mažesnio už save padarėlio likimui jautrūs žmonės nelieka abejingi – suteikia ne tik savo namų šilumą ir meilę, bet ir gyvenimą. Į Vytaučių kaimo Sveikackų šeimos vienkiemį prieš dvi savaites buvo atneštas ką tik gimęs, dar nespėjęs atakti lapės jauniklis, laukuose rastas išsekęs. Jį radęs žmogus gyvo radinio namo neštis ir pagloboti, kol sustiprės, neturėjo galimybių, bet tikrai žinojo Sveikackų gerą ir atlapą širdį visiems gamtos padarėliams. Ir neapsiriko, nes čia lapiuku pasirūpinta su didele meile ir globa.

Plačiau bei kitos rajono naujienos penktadienio laikraštyje.