Raistų kaime gyvena daugiau vilties

Liepos 9 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Kiekvienas žmogus gyvena gamtos ritmu – savu, jaukiu, pastoviu. Kaimo žmogui ryšys su gimtąja žeme visada yra nepaprastai svarbus. Gimtieji namai, sodyba – saugus viso žmogaus gyvenimo prieglobstis, o šventas, sakralus žmogaus ryšys su gimtąja žeme atsiskleidžia per jo dirbamus darbus – šienapjūtę, rugiapjūtę, įvairių veiklų akimirkas. Į dirvą įsmigęs žemdirbio plūgas, sudiržusi nuo sunkaus darbo ranka, laukų platybė ir paprastas, nesugadintas kaimo žmogaus dvasios grožis – visa tai yra ir Raistų kaimo, savaitgalį paminėjusio 95-ąsias gyvavimo metines, akcentas. Gaila, kad tuštėjantis, senstantis, nutilęs. Tačiau jubiliejinė sukaktis išjudino, prabudino žmones – kadaise čia gimusius, augusius, dirbusius, mylėjusius... O tai teikia vilties, kad gal dar ne viskas prarasta.

--- Paskelbtas geriausias 2024 metų Lietuvos traktorininkas, dėl kurio titulo finaliniame etape Dotnuvoje varžėsi 11 dalyvių iš visos Lietuvos. Tarp jų – ir Dalius Stasaitis iš Mindaugių kaimo, kuris finale per plauką neužlipo ant geriausiųjų pakylos, jo profesionalumas įvertintas ketvirta vieta. Toks konkursas mūsų šalyje vyko antrą kartą.

--- Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) skelbia valstybės ir savivaldybių politikų, pareigūnų ir kitų viešų asmenų, kuriems privaloma deklaruoti gyventojo (šeimos) turtą, 2023 metų turto deklaracijų išrašų duomenis. Joniškio rajono taryboje dirba ir milijonierius ūkininkas, ir jokio turto nesusikrovęs senjoras, buvęs policijos pareigūnas. Du Tarybos nariai yra šalies turtingiausių politikų TOP 200-ke. Rajono vadovai pagal turtus yra vidutiniokai tarp Savivaldybės politikų. Mero Vitalijaus Gailiaus turtas kukliausias tarp apskrities savivaldybių merų.

Plačiau bei kitos rajono naujienosantradienio laikraštyje.