Rimti planai parvedė atgal į Lietuvą

„Sidabrės“ nuotr.

Gegužės 8 d. „Sidabrės“ numeryje:

  • Pirmą kartą istorijoje suburta Lietuvos regbio merginų rinktinė. Treniruotėse dalyvauja regbio tėvynėje Anglijoje gyvenanti ir ten regbį žaidžianti Kornelija Adomaitytė, užaugusi Satkūnų kaime. 24-erių metų mergina Anglijoje žaidžia regbio-15 komandoje, tačiau išreiškė norą išbandyti jėgas Lietuvos regbio-7 rinktinėje. Rinktinės treneris sako, kad Kornelija – solidus rinktinės papildymas. Iš Anglijos namo Kornelija grįžo vedina kilnių tikslų – pretenduoja į Lietuvos moterų regbio rinktinę, nori tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir net Joniškyje suburti moterų regbio komandą, o močiutės sodyboje Satkūnuose turėti savo daržą.

  • Beveik prieš šešerius metus tėvų atriektame žemės sklype ūkininko ūkį įregistravęs 25-erių Tomas Valuntonis iš Drąsutaičių kaimo ryžosi šalia tradicinių kultūrų išbandyti netradicines. Ir tai investicijai skyrė apie 20 tūkst. eurų. Užpernai prie namų besidriekiančiame lygiame lyg stalas žemės plote pasodino pirmuosius 5 tūkst. vienetų Lietuvoje dar mažai pažįstamų sausmedžių trimečius sodinukus. Uogynams vaikinas savo ūkyje paskyrė 6 ha žemės plotą ir rinkų derliaus realizacijai dairysis į užsienį.

  • Tradicijos – kietas riešutėlis. Tapytojų kūryba, prasibrovusi pro laikmečio negandas ir kliūtis, vargais negalais pasiekė Joniškio kultūros centro sales, kur buvo eksponuojama jubiliejinė, dvidešimtoji, tradicinė respublikinė tautodailės tapybos paroda – konkursas kraštiečio dailininko Adomo Varno premijai laimėti. Parodoje 72 autoriai iš aštuoniolikos miestų ir rajonų, pristatę 288 drobes.

  • Balandžio paskutinį savaitgalį Satkūnų miške žmonės aptiko į krūvą sumestas septynias negyvas kates. Apie netikėtą kraupų radinį netrukus buvo informuoti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos Joniškio skyriaus specialistai ir rajono Policijos komisariato pareigūnai. Trečiadienį rajoną pasiekė laboratorijos specialistų išvada, kad visos septynios katės Satkūnų miške mirė ne savo mirtimi – buvo nunuodytos. Tokios masinės egzekucijos rajone neprisimena ir visko matę veterinarijos tarnybos specialistai.

Bei kitos rajono naujienos.