Senelių žemėje auga vynuogės Stungių vynui

Asmeninio albumo nuotr.

Balandžio 8 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Stungiai, besitęsiantys maždaug tris kilometrus, tituluojami ilgiausiu kaimu Šiaurės Lietuvoje. Ties pagrindine gatve rikiuojasi tvarkingos sodybos, kai kur rėminamos gyvatvorių, kitur – naujai remontuojamos, atsiveriančios alpinariumais, išradingai suformuotais gėlynais, fontanėliais prieš važiuojančiojo akis; kaimo prieigose ties kryžkele pasitinka stogastulpis su Šv. Kazimiero – Lietuvos globėjo, Šv. Izidoriaus – žemdirbių globėjo ir Šv. Jurgio – krikščionybės nešėjo, gynėjo, gyvulėlių globėjo išskobtais atvaizdais, o pasukęs gilyn rasi ir vietos verslininko angarą su senoviniais automobiliais, vaismedžių, vaiskrūmių sodinukų augintojų laukus. Tačiau turbūt retas kas girdėjęs, kad šiame kaime auga vynuogės, iš kurių nuo 2020-ųjų jau gaminamas Stungių vynas. Ne parduoti, tik savo reikmėms ir draugams, tačiau dėl to ne prastesnis – išpilstytas į specialius butelius, su etiketėmis. O šiuo pomėgiu užsiima Vilniuje gyvenanti „Stungių kaimo anūkė“ Indrė Skramtai (Kačiuškaitė) su vyru Dariumi. Taip išsaugojama kelių kartų giminės sodyba.

--- Žagarėje gyvenanti Laima Uscilienė jau ketvirtus metus iš eilės Šv. Velykoms savo sodybą papuošia apnertais kiaušiniais. Kasmet jų kiekis nenumaldomai auga, nes moteris nėrinių užsiėmimo nepamiršta ir tarp švenčių, ir vasarą ar žiemą. Šįkart ji su sūnumi Remigijumi suskaičiavo ant vaismedžių ir kieme pasodintų eglučių, ant bambukinio kilimėlio priraišioję, prikabinę, į krepšus išdėlioję, iškamšę net 733 kiaušinius. Bet šiandien, kai skaitote šį tekstą, jų gali būti ir dar daugiau, nes žagarietė, kai kalbėjomės, buvo pasiryžusi šventine dekoracija paversti dviratį, kuris dar liko nepapuoštas.

--- Aštuoniolika savivaldybių Turizmo informacijos centrų balandžio 29 dieną suvienys žingsniai pirmą kartą Lietuvoje organizuojamame žygyje „Lietuva eina „Camino Lituano“ keliu. „Tą pačią dieną, tą pačią valandą net aštuoniolikoje Lietuvos vietų į kelią vienu metu kviečiame išeiti aktyvaus laisvalaikio mėgėjus ir taip pradėti pėsčiųjų žygių sezoną Lietuvoje“, – sako lietuviško piligriminio kelio kūrėjai. Sezono atidarymo žygį organizuoja „Camino Lituano“ kartu su savivaldybių Turizmo informacijos centrais bei Varnių regioniniu parku.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.