Seniūnijos žmonių stiprybė: kai gražiai šaukia, gražiai ir atsiliepia

„Sidabrės“ nuotr.

Rugsėjo 4 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Pastaraisiais metais visuomenėje itin aktuali vakcinacijos, saugančios nuo pasaulį šienaujančio koronaviruso, tema. Tačiau esama ir kitų vakcinų. Štai Kriukų seniūnijos seniūnė Audronė Impolienė nevažinėja su švirkštu po kaimus. Užtat su kokia meile apie seniūnijos kaimus, žmones, pokyčius ji kalba, kad vien klausydamasis šiltų pasakojimų gali įsimylėti tą kraštą, kuriame, gali pagalvoti, ne gyvenimas, o rojus. "Mūsų seniūnė yra krašto patriotė. Kur ji bebūtų, su kuo bekalbėtų, pats mieliausias, gražiausias, tobuliausias kampelis gyventi žemėje yra Kriukų seniūnija", – taip apie seniūnės skiepijamą pagarbą ir visur, kur tik gali, skleidžiamą beribę meilę savo seniūnijai ir jos žmonėms atsiliepia patys Kriukų seniūnijos gyventojai, nevyriausybinių organizacijų nariai, pristatę Audronę Impolienę konkurso "Mūsų valstybės tarnautojas 2021" nominacijai.

--- Prieš penkerius metus, pavasariui baigiantis bendrovės “Joniškio vandenys” kolektyvas apsilankė Anykščiuose – poetų apdainuotame krašte, Lietuvos klasikų apipintame legendų. Kartu su bendradarbiais čia tuokart lankėsi ir Roma Liutkevičienė, kuriai labiausiai įstrigo anykštėno Stanislovo Petraškos darbų, sukurtų iš akmenės dulkių, paroda, nuolat eksponuojama A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus parodų salėje. Nuo tos išvykos praėjo tik keli mėnesiai ir Roma Liutkevičienė pirmuosius savo paveikslus, nutapytus grūstomis įvairiaspalvėmis akmens dulkėmis, atnešė parodyti bendradarbiams – šie liko sužavėti. Parodė keliems draugams – aiktelėjo, žiūrinėjo ir iš arčiau, ir iš toliau, čiupinėjo, glostė vaizdus, tarsi ant švitrinio popieriaus nulietus. Romą tokie vertinimai motyvavo, įkvėpė ir užvedė. Nuo to laiko prabėgo penkeri metai, o Roma Liutkevičienė akmenis tebemala ir jų dulkes tebeklijuoja – jau turi sukūrusi 21 unikalų akmens tapybos paveikslą.

--- Rytoj (šeštadienį) Kalnelio kaimo parke – sporto šventė su estafetėmis vaikams ir suaugusiems, tinklinio varžybomis, zumba treniruote, šokiais po atviru dangumi su gyva muzika ir gausiu apdovanojimų lietumi. Tai Kalnelio kaime užaugusios, šiuo metu Klaipėdoje gyvenančios ir verslą tarp Lietuvos ir Tenerifės (Ispanija) vystančios Inetos Gibauskaitės dovana gimtojo kaimo žmonėms. Inetos vadovaujama įstaiga parengė projektą kaimo žmonių aktyvumui skatinti ir pateikė jį vertinti Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai. Projektas buvo palankiai įvertintas ir sulaukė paramos. “Norėjau kuo nors prisidėti prie gimtojo kaimo žmonių aktyvaus gyvenimo formų skatinimo. Žinoma, vienai visą tai įgyvendinti būtų sunku, bet man padeda Kalnelio kaimo bendruomenės žmonės.”

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.