Šimtametį visą gyvenimą grūdino darbas

„Sidabrės“ nuotr.

Sausio 22 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Rukuižių kaime gyvenantis Stanislovas Kaikaris sausio 20-ąją, ketvirtadienį, sutiko išskirtinį šimto metų jubiliejų. Dar be lazdos pavaikštantis ilgaamžis vos prieš metus traktoriumi arė savo daržo sklypą, o prieš dvejus važinėjo automobiliu. Vaikystėje piemenavęs, Antrajame Pasauliniame kare į sovietinę kariuomenę paimtas, iš jos pabėgęs, o antrą sykį grąžintas dirbo įvairius statybinius, techninius darbus ir buvo ruošiamas frontui. Laimei, jo neteko pamatyti. 100 metų sulaukęs rukuižietis, paklaustas, koks jo ilgaamžiškumo receptas, atsako: „Darbštumas“ ir iliustruoja tokiu pavyzdžiu: dieną praleidęs kolūkyje viename darbe, naktį jis toliau perimdavo pamainą ir, sėdęs į traktorių, išriedėdavo į laukus.

--- Gyvūnai teigiamai veikia žmogaus fizinę, psichinę sveikatą, o apie jų terapiją kalbama vis daugiau. Užsienyje populiaru darbe auginti ar su savimi atsivesti augintinius. Vilniuje viename knygyne taip pat gyvena katinas, veikia ir kačių kavinė. Augintinis darbo vietoje suteikia jaukumo. Kiekvienas gyvūnas duoda gerų emocijų, tai – tarsi terapija – ir įstaigos darbuotojams, ir lankytojams. Keturkojį darbuotoją Kitę turi ir VšĮ Joniškio socialinių paslaugų ir užimtumo centras.

--- Į tėvynę pernai iš Londono grįžęs joniškietis, atlikėjas ir dainų autorius, Škotijos Karališkosios akademijos muzikinio teatro atlikimo magistras Donatas Kaikaris parsivežė ir Jungtinės Karalystės sostinėje jam gimusią dainą, skirtą su pandemija kovojantiems medikams padėkoti ir juos padrąsinti. Donato muzika ir žodžiai patiko videoklipų meistrui Tadui Mikštavičiui – jis ir pasiūlė „susukti“ vaizdo klipą, kuris pateiktas jau devintą kartą organizuojamiems muzikinių vaizdo klipų konkursui KLIPVID, kurį šiemet organizuoja LRT kartu su asociacijomis LATGA ir AGATA. Balsavimas už geriausią klipą tęsiasi iki vasario 7-osios, o apdovanojimų ceremonija planuojama vasario pabaigoje.

--- Dėl galimybės atstovauti Lietuvai 2022 m. „Eurovizijoje“, vyksiančioje Italijos mieste Turine, nacionalinėje atrankoje „Pabandom iš naujo“ varžosi 34 grupės ir atlikėjai. Šeštadienį per LRT televiziją „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje „Pabandom iš naujo“ scenoje pasirodys paskutinis dalyvių dvyliktukas, pretenduojantis į pusfinalio kelialapius. Tarp jų – Vashos slapyvardžiu pasivadinusi atlikėja Gabrielė Rutkauskienė su daina „Nepaleidi“. Joniškiečiams Gabrielė šįvakar iš „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujančių bus įdomi tuo, kad jai scenoje, kaip ir videoklipe, talkina trys Kauno muzikinio teatro artistai. Vienas iš jų – joniškietis baleto artistas 30-metis Aurimas Tiškevičius, A. Raudonikio meno mokyklos fortepijono mokytojos Aušros ir UAB „Joniškio vandenys“ direktoriaus Raimundo Tiškevičių sūnus.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.