Skęstančioms kapavietėms kokybiško gelbėjimo rato nerasta

„Sidabrės“ nuotr.

Vasario 23 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Praėjusią savaitę redakcija sulaukė signalo iš visuomenės – dalis kapaviečių Joniškio senosiose kapinėse ima panašėti į vandens telkinius.

Keičiama kapines juosianti tvora – puiku. Tačiau niekas nesprendžia jau kokį dešimtmetį varginančios problemos – ties pagrindiniu įėjimu į kapines nuo V. Kudirkos gatvės kai kurios kapavietės tyvuliuoja po vandeniu. Kiekvieną pavasarį taip ir šitiek metų nerandama būdų ir galimybių problemą išspręsti. Ką daryti žmonėms, kurių brangūs artimieji guli pelkėje? Prieš keturis metus mirė šeimos narys. Visa laimė, kad buvo sausas rugsėjis, o ir laidojom tik urnelę… O ką reikėtų daryti, negi vasaros laukti, jei netektis šeimą ištiktų tokiu laiku? Užsidengti akis, nutildyti sąžinę ir savo mirusį artimą skandinti tiesiogine to žodžio prasme? Ar rengti dar vieną šeimos kapavietę kitose kapinėse? Juk problemos sprendimų būdų, jei jų tikrai ieškoma, turi būti, – įsitikinusi joniškietė, kurios šeimos kapavietė irgi kelintą pavasarį atsiduria po vandeniu.

--- Vasario 16-ąją prezidentūroje apdovanojimų ceremonijoje nuskambėjo ir kraštietės, iš Joniškio kilusios Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyriaus vedėjos dr. Daivos Lukšaitės vardas. LR Prezidentas Gitanas Nausėda jai įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.

--- Nuo kovo 1-osios VšĮ Joniškio ligoninės Ambulatorinės medicinos centre pradedama teikti išplėstinė kardiologijos profilaktikos programa. Iki šiol pacientai, besiskundžiantys aukštu kraujo spaudimu, turintys padidėjusį cholesterolio kiekį, širdies-kraujagyslių įvertinimui ir rimtesnėms problemoms užbėgti už akių būdavo siunčiami į Šiaulių Respublikinės ligoninės Konsultacinę polikliniką. Ne visiems pasiekti paslaugą, kad ir už 40 kilometrų, būdavo patogu. Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa skirta vyrams nuo 40 iki 55 metų ir moterims nuo 50 iki 65 metų.

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.