Slaugos paslaugų kainos šovė į dangų

Asociatyvinė nuotr.

Vasario 4 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Šįkart skaitytojai prašo laikraštyje patvirtinti ar paneigti Joniškyje sklandančius gandus, kad ligoninės Slaugos skyriuje mokamos vietos pabrango ir ligonio slauga šiandien kainuoja net 2500 eurų per mėnesį. VšĮ Joniškio ligoninės direktorius Martynas Gedminas sako, kad su šalyje vykdoma slaugos paslaugų reforma – su naujais reikalavimais ir paslaugos teikimo specifika – pasikeitė (išaugo) ir ligonių kasų įkainis, mokamas gydymo įstaigoms už teikiamas šias paslaugas. O Joniškio ligoninės įkainis mokamai slaugos paslaugai yra tiesiog prilygintas teritorinės ligonių kasos patvirtintam įkainiui. 4 mėnesius per metus ligonio slauga šiame skyriuje apmokama iš Teritorinės ligonių kasos, o norintiems čia būti slaugomiems ilgiau, teks susimokėti. Tik žymiai daugiau. Ligoninės vadovas patvirtina, kad mokamų paslaugų kainos išaugo 50 proc.

--- Sausio paskutinę dieną naujojoje Joniškio bendruomenių erdvėje visuomenei savo praėjusių metų darbo rezultatais pasidalino rajono Policijos komisariato pareigūnai ir viršininkas Eugenijus Takuševičius. O rezultatai jau eilę metų – stabilūs ir užtikrinti: pagal užregistruotų ir ištirtų nusikalstamų veikų santykį esame tarp geriausių – treti šalyje, į priekį su kiek aukštesniu išaiškinamumo rodikliu užleidę tik Šilalės ir Ignalinos rajonų pareigūnus. 2022 metais mūsų rajono policijos pareigūnai iš užregistruotų 287 nusikalstamų veikų ištyrė 255 (88,9 proc.). Palyginimui, Lietuvoje pernai užregistruotų nusikalstamų veikų išaiškinta 62,6 proc., Šiaulių apskrityje – 73,9 proc.

--- Vasario 1-ąją Žagarė paminėjo vienos iškiliausių savo krašto asmenybių, bene žinomiausio vyresniosios kartos Lietuvos boso, operos solisto, užkariavusio užsienio šalių scenas, Vaclovo Daunoro gimtadienį. Prieš dvejus metus pasaulį palikusiam dainininkui, Joniškio garbės piliečiui šiemet būtų sukakę 86-eri. Legendinio boso atminimas išliks, kol bus bent vienas jį prisimenantis ar apie jį girdėjęs. O tai padaryti padės ir Joniškio kultūros centro pirmą kartą šiemet organizuojamas Vaclovo Daunoro vardo tarptautinis bosų konkursas.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.