Sostinės „užkariautojas“ iš vienkiemio: yra tuo, kuo nori būti

Nuotrauka iš asmeninio L. Svirplio albumo
Luką Svirplį, 22-ejų vaikiną iš gražaus Gataučių kaimo vienkiemio, gerai pažįsta rajono kultūros žmonių bendruomenė. Daugelis Joniškio kultūros centro, o ir Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atviro jaunimo centro masinių ir kamerinių renginių, stovyklų bei kitų projektų neapsieidavo be šio virtuoziško jaunuolio – renginių vedėjo, scenaristo – pagalbos ir idėjų, „Aušros“ gimnazija jo dėka turėjo net nuosavą radiją, M. Gataučių pagrindinė mokykla – mokyklos laikraščio tęstinumą.

Prieš daugiau kaip porą metų Lukas išvyko į sostinę – studijuoti žurnalistikos ir... surasti save. „Bet kaip ir kur ieškoti, jeigu nesi savęs pametęs? Čia gi ne TV pultelis, kurio gali ieškoti, nes žinai, kaip jis atrodo... Tai gal geriau ne savęs ieškoti, o save kurti?!“ – šelmiškai ir retoriškai savęs tada paklausė Lukas Svirplys.
Iš provincijos į sostinę atvykęs vaikinas, kurdamas, o ne ieškodamas savęs, kosminiu greičiu stulbina aplinką. Šį pavasarį jis kurs gamtos floristinį stilių Lietuvoje ruošiamam filmuoti prancūzų-lietuvių fantastiniam filmui. Pagalvojęs, gal nueiti kaip žiūrovui į „Mados infekciją“, jis jau porą metų kaip modelis vaikšto podiumu, demonstruodamas žymių užsienio dizainerių kolekcijas.Sėkmingai nuo pradžios iki finišo įgyvendino asmeninį alternatyviosios mados projektą kartu su iš Milano (Italija) į Vilnių grįžusia fotografe Virginija Vaičiulyte – jų bendrą darbą be jokių korekcijų publikavo Berlyno (Vokietija) žurnalas „Kaltblut.“. Lukas – dargi ir fotostudijos BRAZZI kūrybos vadovas, dažnai net stilistas, dekoratorius, elektroninio žurnalo „Inspirazzi“ (beje, netrukus pasirodys šio žurnalo popierinis variantas) redaktorius, stilistas, kūrybinių tekstų kūrėjas, idėjų autorius. Ir ką tik baigė rašyti meno recenziją Londone dirbančio ir studijuojančio dizainerio Saimono Tartenio mados kolekcijai “Brainsplit”, pristatytai praėjusį rudenį „Mados infekcijoje“ Vilniuje. Įžūlu? Anaiptol. Didmiesčiuose užaugę ir iš jų niekada neišvykę jauni žmonės stebisi: iš mažų miestelių, kaimų atvykę jų bendraamžiai, tokie kaip Lukas, užkariauja viską, kas geriausia.

 

Plačiau vasario 13 d. "Sidabrės" numeryje