STT pažymoje įvardinta korupcijos rizika ir nepotizmas duoda eigą tolimesniems įvykiams

Praėjusios savaitės pabaigoje rajono Savivaldybę pasiekė Specialiųjų tyrimų tarnybos Analitinės antikorupcinės žvalgybos tyrimo metu surinkta informacija apie patikrinimą dėl galimų rizikų, susijusių su parama Vietos veiklos grupių (VVG), tame tarpe ir Joniškio rajono VVG, projektams.
Praėjusį ketvirtadienį vykusio rajono tarybos posėdžio pabaigoje, nuasmenindamas asmens duomenis, rajono meras Vitalijus Gailius trumpai pristatė skandalo vertą išvadą.

„Atlikto patikrinimo objektas – pagal Lietuvos 2016–2023 metų programas pateikta informacija apie Joniškio VVG projektus ir antikorupcinį vertinimą. Pirmiausia konstatuojamas nepotizmas Joniškio VVG – artimų asmenų įdarbinimas: vieno iš vadovų sesers įdarbinimas, giminystės ryšiais susiję Valdybos nariai į VVG taip pat įdarbino kitus asmenis. Pateikiama informacija apie paramą, kuri tenka ne kaimo bendruomenėms, o su VVG Valdybos nariais giminystės, verslo ryšiais siejamiems subjektams, kurie pasinaudojo išskirtine galimybe projektams gauti solidžią finansinę paramą… po 50, 80, 100 tūkst. eurų,“ – rajono Tarybos posėdžio pabaigoje galbėjo rajono meras.

 

Plačiau kovo 3 d. "Sidabrės" numeryje.