Su duonkepės krosnies skoniais ir kvapais lėkštėje

Birželio 4 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Praėjusį savaitgalį daugiau kaip 60 kviestinių svečių suvažiavo į Kalnelio kaimo Jaunimo gatvėje esančią sodybą, kurioje šeimininkas Povilas Mikalajūnas pristatė įgyvendintą projektą – mažąją bendriją „Povilo virtuvė“, kurią sodyboje įkurti finansiškai parėmė žemės ūkio ministerija. Per nepilnus metus P. Mikalajūno sodybos ūkinis pastatas, kuriame kadaise buvo auginami gyvuliai ir vištos, pertvarkytas iš pagrindų, dabar tai 60 kvadratinių metrų verslui ir edukacijoms pritaikyta virtuvė ne tik su modernia maisto gamybos įranga, bet ir duonkepe krosnimi. Apie tokią įrangą savo verslo virtuvėje Povilas svajojo seniai, nes tai nostalgija vaikystei: šalia tokios Ručinių dvaro (Pakruojo r.) duonkepės krosnies, jos skleidžiamų kvapų bei skonių užaugo ir jis pats. Būtent duonkepė krosnis, kuri yra labai ekonomiška – įkaitinta keliomis pliauskomis gali kepti skirtingus patiekalus kone visą dieną – šiandieniniam versle ji taps edukacinės veiklos pagrindine ašimi.

--- Šeštadienį ūkininkus ir jų veiklą vienijantis pirmasis šalies žemės ūkio kooperatyvas „Joniškio aruodas“ švenčia 15 metų veiklos jubiliejų. Per gyvavimo istoriją kooperatyvas įgyvendino keturis plėtros projektus, kurių dėka turi nuosavą didžiulį, 10 mln. eurų vertę siekiantį elevatorių. O 15-ojo gimtadienio proga gražiausia vyšnia ant torto – penktojo projekto startas. Jau pirmadienį šalia kooperatyvo esančiame laisvame žemės sklype Sandėlių gatvėje prasideda ir iki lapkričio 30-osios bus baigtos stambiųjų pašarų paruošimo ir sandėliavimo patalpų statybos, o ateinančią žiemą čia atrajojantiems galvijams bus gaminami pašarai, kurie bus eksportuojami į Vidurio Rytų valstybes, tokias kaip Jungtiniai Arabų Emyratai, Saudo Arabija, Jordanija, Turkija ir kt.

--- Praėjusį savaitgalį Joniškio ekstremalaus sporto klubo „Forsažas“ trasoje sugaudė automobilių varikliai – vyko šių metų Bulių kautynių čempionato II etapas. Jau trečią sezoną iš eilės tarp prizininkų minima ir 21-erių kriukietės Monikos Šlepikaitės vardas. Mergina už nuosavo, nedaug paturbinto bolido vairo sėdo beveik iškart, kai tik gavo vairuotojo pažymėjimą.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.