Joniškio ligoninės archyvo nuotrauka
VšĮ Joniškio ligoninės ir Pirminės sveikatos priežiūros centro medicinos personalas trečiadienį pradėjo ir vakar užbaigė pirmos vakcinos siuntos vakcinaciją darbuotojams, dirbantiems priešakinėse kovos su pandemija linijose
Trečiadienį į rajoną pristatyta dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurtos vakcinos pirmoji siunta – 150 vakcinos dozių. Per pirmąją dieną paskiepyta 90 gydymo įstaigų, greitosios medicinos pagalbos darbuotojų, dirbančių su koronovirusu sergančiais pacientais. Pirmosios siuntos vakcinacija užbaigta vakar. Kaip informavo Joniškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Lina Martinaitienė, vakcinacija praėjo sklandžiai, nė vienam iš paskiepytųjų nepasireiškė jokie šalutiniai poveikiai. Nuo šiol reguliariai kiekvieną savaitę į rajoną atkeliaus naujų vakcinų siuntos. Kitai savaitei jau užsakyta nauja 400 vienetų dozės vakcina toliau bus vakcinuojami medikai, dirbantys mobiliajame patikros punkte, nuo sausio 12 d. medicinos darbuotojų brigada gal iš anksto jau sudarytus sąrašus važiuos į vietą vakcinuoti rajono socialinių globos įstaigų darbuotojus ir gyventojus.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį, jei vakcinų tiekimas nesutriks, planuojama paskiepyti visus sulig vienu rajono medicinos darbuotojus, socialinių globos įstaigų darbuotojus ir gyventojus, Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus personalą ir pacientus. Ar šį optimistinį planą pavyks įgyvendinti, priklausys ir nuo pačios visuomenės narių apsisprendimo.
Ketvirtadienio vakarą rajono meras Vitalijus Gailius kartu su VšĮ Joniškio ligoninės vyr. gydytojo pavaduotoju Martynu Gedminu ir vakcinaciją organizuoti paskirto Joniškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Lina Martinaitiene visuomenei pristatė vakcinacijos rajone planą, atsakė į rūpimus klausimus apie vakcinos saugumą, efektyvumą, galimą šalutinį poveikį.

 

Plačiau sausio 9 d. "Sidabrės" numeryje