Su žeme siejamos amžinosios vertybės

„Sidabrės“ nuotr.

Spalio 7 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Nuo Melnių kaimo kryžkelės, žvelgiant į vakarus, lyg dailininko peizaže atsispindi visas keturių kartų, o gal ir dar daugiau, vienos ir tos pačios šeimos – Stankaičių – gyvenimas su protėvių paliktais jau priblukusiais darbų pėdsakais ir šių dienų jaunosios kartos atstovų sodrių spalvų moderniu darbų tęsiniu. Vienkiemyje niekas kitas, apart Stankaičių, čia negyveno gal kokį šimtmetį ar daugiau. Taigi ir žmogus, prisikėlęs iš praėjusio amžiaus, tikrai nustebtų, kad Stankaičiai čia vis dar tebegyvena, tebedirba, su pagarba ir dėkingumu saujoje globoja riebią ir dosnią žemę – tą pačią, kuri ir jį patį kadaise maitino…

--- Šildymo sezonui artėjant šilumos tiekėjai – UAB "Gren Joniškis" ir UAB "Joniškio butų ūkis" – prognozuoja Joniškio rajone apie 20 proc. pigesnį šildymo sezoną nei pernai. Mažiau centralizuotam šildymui gyventojai išleis, bet šiluma rajone vis tiek išlieka pakankamai brangi – abiejų šilumos tiekėjų kainos lenkia vidutines šilumos kainas šalyje.

--- Savivaldybės administracija privalo visiškai atsikratyti bet kokio sovietinio palikimo. Pradeda nuo P. Cvirkos ir S. Nėries gatvių pavadinimų. Tačiau vienšališką sprendimą priimti pabijojo, nutarė atsiklausti tose gatvėse gyvenančių žmonių. Kitą savaitę, spalio 12-osios pavakarę, toks susitikimas ir vieša diskusija organizuojama 17.30 val. Žagarės kultūros centre.

--- Tokia jau ilgametė Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus darbuotojų tradicija – Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse surengti ir visuomenei pristatyti mūsų mokytojų kūrybą. Ne išimtis ir ši savaitė. Trečiadienį Raudonojoje sinagogoje atidaryta ir iki spalio 20 dienos bus eksponuojami vienuolikos mūsų rajono pedagogų darbai.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.