Sugrįžusi iš Čikagos

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Spalio 30 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Aną savaitę Kryžių kalną lankiusi septyniolikos turistų grupė iš Jungtinių Amerikos Valstijų, užsisakė pietus šį rudenį atgimusioje kavinėje „Forrest“ prie Vilkiaušio miško. 41-erių barmenės Giedrės Danasaitės, belaukiančios svečių ir į stalą vis nešančios stalo vandenį, be kurio amerikiečiai nepradeda pietų, siela dainavo. Į kavinę sugužėjusius užjūrio svečius smulkutė moteris sutiko visa savo esybe spinduliuojančia subtilia ramybe ir šiluma. „Hello. How are you? What would you like?“ (Sveiki.. Kaip jūs? Gal ko norėtumėt?) – dėmesiu apglėbė svečius. Amerikiečiai net stabtelėjo, atidžiau į Giedrę įsižiūrėjo: „Where are you from?“ (Iš kur jūs?) „I'm from Chicago“ (Aš iš Čikagos), – visa patenkinta praneša. Amerikiečiams nuostabos dar daugiau – štai iš kur Giedrė taip puikiai, be jokio akcento, kaip tikra amerikietė, juos kalbina! Tai bent pasaulio mažumas, tai bent pasimatymas Europoje, jaukioje pamiškės kavinėje! Mat turistai, pasirodo, irgi iš Čikagos. Kvatoja visi, tarsi seniai nesimatę giminės, vieni kitų klausinėja, iš kokio Čikagos rajono. Tada Giedrė surimtėja: taip, ji 20 metų gyveno ir dirbo Amerikoje, bet ji lietuvė, joniškietė, ką tik sugrįžusi į gimtą kraštą. Taip ji buvo pristatyta ir neseniai "Forrest" restorane pietavusiai Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei, kuri tokiu jaunos moters apsisprendimu liko sužavėta.

--- Šią savaitę per visą Lietuvą nuvilnijo į politinius marškinius velkama kultūros ministro S. Kairio kabinetui baldų už 11 tūkst. eurų gamybos sutartis, mat Kultūros ministerija sutartį jiems pagaminti pagal specialų užsakymą sudarė su UAB "Joniškio baldai". Ir jei bendrovės savininkas Kęstutis Tautvaišas nebūtų ministro bendrapartietis, nepriklausytų tam pačiam Liberalų sąjūdžiui, skandalo niekas ir nebūtų kėlęs. Taigi, ši situacija akivaizdus pavyzdys, kad narystė vienoje ar kitoje partijoje gali verslui ne padėti, bet ir trukdyti.

--- Iš Joniškio kilusi, Šiauliuose gyvenanti fotografė 35-erių metų Brigita Povilionienė, kurią 90 tūkstančių sekėjų socialiniuose tinkluose „TikTok“ ir „Facebooke“ iš kūrybingų, linksmų šeimos gyvenimo vaizdelių pažįsta kaip energingą, žavią, jauną moterį, prieš aštuonerius metus išgirdo sukrečiančią diagnozę – kiaušidžių vėžys. Ligą išsigydžiusi kraštietė ragina visas moteris eiti tikrintis sveikatos profilaktiškai, o jeigu jos jaučia simptomus, kuriems medikai vis neranda priežasties, – nenuleisti rankų ir ieškoti dar vieno, ir dar vieno specialisto. Nes bet koks delsimas gali reikšti judėjimą į aklavietę, iš kurios nebeištrūksi.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.