Sugrįžusi iš karo

Akvilės Vilkytės asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 10 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Turi mūsų tauta ne tik istorinių, bet ir šių dienų didvyrių, kuriais didžiuojamės. Lygiai prieš savaitę, Motinos dienos vakarą, į Lietuvą iš misijos karo kankinamoje Ukrainoje grįžo mūsų šalies medikų savanorių komanda – 12 gydytojų ir slaugytojų. Tarp jų – ir Joniškio ligoninės gydytoja ortopedė traumatologė Akvilė Vilkytė. Dvi savaitės intensyvaus darbo karo niokojamos šalies gydymo įstaigoje. Po įtemptos darbo dienos – ne mažiau įtemptos naktys. Pavojaus sirenos kaukia ne tik dieną, dažniau – naktį, ypač paryčiais, kai miegas pats saldžiausias. Apie karą mūsų medikės akimis – interviu su VšĮ Joniškio ligoninės ortopede traumatologe Akvile Vilkyte.

--- Praėjusios savaitės pabaigoje Finansų ministerijos valdomoje svetainėje Lietuvos finansai.lt atskleidžiamas naujausias savivaldybių gyvenimo indeksas. Pernai lapkritį pirmą kartą viešai pristatytas savivaldybių GKI, šiemet buvo patobulintas naujais rodikliais bei papildytas 2019-2020 m. duomenimis. Nors pagal bendrą gyvenimo kokybę Vilnius 2013-2020 m. stabiliai užėmė pirmą vietą, tačiau 2013-2020 m. labiausiai bendra situacija pagal bendrą gyvenimo kokybę pagerėjo ne didmiesčiuose, o kaimiškose Pakruojo r. (85 proc.), Radviliškio r. (80 proc.), Ignalinos r. (78 proc.) ir Akmenės r. (73 proc.) savivaldybėse. Kaip gi GKI lentelėje tarp kaimyninių rajonų atrodo Joniškis?

--- Šeštadienį Žagarės kultūros centre nuaidėjo Stanislovinės – Stanislovų, Stanislavų, Stasių vardo dienos šventė. Organizatoriai – Žvelgaičių kaimo bendruomenė – sukvietė, surinko šį vardą turinčius ne tik Žagarės miesto, bet ir apylinkių bei tolimesnių vietovių gyventojus. Kažkada tai buvo itin populiarus vardas.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.