Svajonė išsipildė po dvidešimties metų

Stasės Stulginskienės nuotr.

Gegužės 28 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Buvo saulėta priešpaskutinė balandžio mėnesio savaitė, Joniškio žemės ūkio mokykloje tądien buvo didelis sujudimas – kaip sakoma, krutėjo net akmuo, nes visi – ir mokytojai, ir mokiniai – su grėbliais ir šluotomis dalyvavo aplinkos švarinimosi akcijoje „Darom“. O čia, žiū, takeliu beateinąs kariškis su gėlių puokšte rankose. Pirmoji stabtelėjo ir svečią pasitiko Staselė Stulginskienė – gal palydėti, gal ko ieško? Čia ir susipažįsta: Tomas Vaišvila, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono trečiosios mechanizuotos pėstininkų kuopos valdymo grupės ginkluotės priežiūros specialistas. Pasisakė, kad jaunas kariškis ieško … savo buvusios auklėtojos, lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Redos Sinkevičienės. Po 20 metų sugrįžo tam, kad padėkotų jai už tai, kad pirmiausia užaugino žmogų.

--- Penkiasdešimt gegužių prabėgo nuo to laiko, kai aukso žiedus sumainė ir laimėje bei nelaimėje vienas kito neapleisti prisiekė reibiniečiai Irena ir Augustinas Navickai. Gražia jų bendro gyvenimo sukaktimi pasidžiaugė visa Reibinių bendruomenė.

--- Joniškietis Vaidas Valiukas savo gimtadienį, gegužės 24-ąją, nusprendė skirti kilniam tikslui – taikos žygiui pėsčiomis nuo Joniškio į Kryžių kalną. 56-erių metų vyras ten pastatė ąžuolinį kryžių karo Ukrainoje aukoms ir mirusiems bei praradusiems sveikatą per COVID–19 epidemiją.

--- Trečiadienį pirmą kartą po pandemijos susirinkę Lietuvos ūkininkų sąjungos Joniškio skyriaus nariai atvirai dėstė nepasitikintys žemės ūkio ministru K. Navicku, kuriam vėl rengiama interpeliacija.

Šios Vyriausybės kadenciją ištiko tragedija, kai paskyrė tokį žemės ūkio ministrą. Nepabijosiu pasakyti, kad tokio Lietuvos žemės ūkio kenkėjo dar nesam regėję per visą atkurtos Lietuvos nepriklausomybės istoriją! – susirinkimo metu žemės ūkio ministrą kritikavo rajono ūkininkas Romas Karūžna.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.