Svarbi ne tik meilė, bet ir abipusė pagarba

Gegužės 24 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Lygiai prieš 60 metų, tokį pat žieduotą pavasarį aukso žiedus sumainė Vladislava ir Serafinas Laurinaičiai. Ką tik pora, dukros Vilijos ir sūnaus Lino paskatinti, dar sykį apsikeitė vestuviniais žiedais ir deimantinę santuoką atšventė vaikų ir anūkų būryje. Vaikai užsiminė, kad tokią sukaktį reikia paminėti. Sakom, kad mūsų žiedai jau per maži. Vilija sako: duokit, mes su Linu patvarkysim. Ir sutvarkė. Taip gražiai buvo: dukra Vilija mums tokius jautrius žodžius skaitė, o sūnus Linas rankose laikė dėžutę su mūsų aukso žiedais. Vaikų ir anūkų akivaizdoje jais dar kartą apsikeitėme, – pasakoja deimantinių vestuvių sulaukę sutuoktiniai, kurių namuose dar tebetvyro prabėgusios jaukios šeimyninės šventės nuotaikos.

--- Praėjusią savaitę į gimtąjį Joniškio kraštą net su dviem parodomis ir poezijos knyga sugrįžo savo dvasia ir kūrybiniais užmanymais tikras žiemgalis, pedagogas, tautodailininkas, „Aukso vainiko“ – aukščiausio tautodailės apdovanojimo, laureatas, literatas Viktoras Žilinskas.

--- Milvydas, Vytautas, Mindaugas, Vincas, Nijolė, Jurgita, Kristina, Stasys, Tadas, Kęstutis, Edita, Arūnas, – Nijolė Gedraitienė pusbalsiu vardija savo vaikų vardus. Dvylika! Tiek jų užaugino. Ar sunku buvo? Ne tokios sąlygos, kaip šiandien vaikus auginančioms mamoms, buvo, bet augo užaugo visi be sauskelnių ir be mišinėlių. Rankos ir virė, ir skalbė, ir supo, ir duoną uždirbo, – rodo sudiržusius delnus Nijolė.

--- Šeštadienį Joniškio miestas skambėjo muzikos garsais – į viešąsias erdves grįžo jau tradicija tapusi Gatvės muzikos diena, šiemet skirta Ukrainai, jos palaikymui. Joje galėjo dalyvauti ir Lietuvoje gyvenantys bei muzikuoti gebantys ukrainiečiai. Šiuo metu Joniškio rajone gyvenantys ukrainiečiai neįsitraukė į viešųjų erdvių gaivinimo iniciatyvą.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.