Šventinėje eisenoje – seni ir nauji veidai

„Sidabrės“ nuotr.

Liepos 5 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Jau tapo tradicija kasmet miesto šventės proga organizuoti organizacijų, įstaigų, bendrovių šventinę eiseną pagrindine miesto gatve nuo rajono Savivaldybės iki pat Joniškio kultūros centro lauko estrados. Jau pernai pasidžiaugta, kad eisenoje dalyvavo rekordiškai daug – 45 – rajono įstaigos ir organizacijos. Tai šių metų šventė dar paaugo ir priartėjo prie 50. Šventinę senbuvių, pasipuošusių naujais akcentais, eiseną šiemet papildė Rotary klubo iniciatyva pas mus savaitę stovyklavę Ukrainos vaikai iš Novoselicos miesto, automobilių sporto asai Linas Sveikackas, Mantas Rimkus ir Mantas Laskovas su savo palaikymo komanda, taip pat bulių kautynių dalyviai iš Kriukų. Niekas nestokojo išradingumo.

--- Vienas aukščiausių Joniškio rajono savivaldybės apdovanojimų – miesto globėjo Mykolo Arkangelo statulėlė miesto dienos šventės metu įteikta Joniškio ligoninės medikui radiologui Narsučiui Borutai. Mykolo Arkangelo statulėlės laureatu tapusio mediko kandidatūrą pristatė VšĮ Joniškio ligoninė. N. Boruta apdovanojimui pristatytas už nuopelnus ir indėlį į Joniškio rajono sveikatos apsaugos sritį, ilgametį kruopštų, sąžiningą darbą.

--- Penktadienio vakarą savivaldybės įsteigta kraštiečio rašytojo Jono Avyžiaus vardo premija buvo įteikta prozininkei Birutei Jonuškaitei–Augustinienei už romaną „Maestro“. Apdovanojimą gavusi kūrėja sakė stiprybės ir kūrybinės versmės besisemianti iš ten, iš kur atėjo, savojo krašto, kaip J. Avyžius – iš gimtųjų Mėdginų bei Joniškio. Nors kilusi iš Punsko, Lenkijos, „Maestro“ autorė teigė, kad lietuvių kalba jai – kaip Dievo dovana.

--- Praėjusią savaitę Joniškyje, Upytės gatvėje esančiuose Jolantos ir Sauliaus Kužmarskių šeimos namuose dvi dienas vyko žmonių ir bičių gelbėjimo operacija, kurios metu teko net ardyti išorinio plytinio namo sieną – jos oro tarpe įsikūrusi bičių šeima per porą metų jau buvo lyg armoniką sulipdžiusi metro ilgio korius – ir su medumi, ir perais... Betrūko, kad medus imtų lyg upės vanduo per pamatus laukan veržtis…

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.