Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėją paviliojo Briuselis

Rugpjūčio 11 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Laimėjusi konkursą ir šių metų sausio mėnesį pradėjusi dirbti Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigose joniškietė Asta Žilinskienė nuo rytdienos, rugpjūčio 11-osios, palieka Savivaldybės administraciją. Tokį valstybės tarnautojos apsisprendimą lėmė tolimesnės karjeros ir profesinio tobulėjimo galimybės Briuselyje.

--- Kalnelio kaimo piliakalnyje esančios kapinės dėl konstatuoto šlaitų slinkimo jau keletą metų gyvena tarp draudimų ir leidimų, kurie yra skiriami mirusių artimiesiems. Vienus čia laidoti leidžiama, kitus – draudžiama. Vieni savo kapavietes gali dengti akmens plokštėmis, kitiems to daryti neleidžiama. Žmonėms pagrįstai atrodo, kad jiems taikomi dvigubi standartai. Ar tikrai taip?

--- Praėjusį šeštadienį Stupurų kaimo bendruomenės namuose vyko pirmoji, nedidelė, bet jauki ir turiniu įsimintina Linų šventė Žiemgaloje „Pasaulio stebuklai ant lino šakelių“. Šventę sumanė dvi Joniškio krašte savo veiklomis žinomos Linos, vaikystės bičiulės: Lina Vyšniauskaitė, Stupurų kaimo bendruomenės pirmininkė, ūkininkė, nuo 2019 metų auginanti linus bei kartu su šeima spaudžianti linų sėmenų aliejų, ir Lina Vaitiekūnienė, istorikė, kraštotyrininkė, gidė, etninės studijos „Žiemgalos galios“ įkūrėja ir edukatorė.

--- Ar žinotoje, kad Joniškio rajone taip pat veikia automatiniai išoriniai defibriliatoriai (AID), kurie gali padėti išgelbėti gyvybę žmogui, staiga sutrikus širdies ritmui ir patyrus klinikinę mirtį? Tokie aparatai, kurie paprastai įrengiami viešosiose vietose, rajone yra trys. Tik ne visi jais galbūt drįstų pasinaudoti, nors pagal garsinę instrukciją tai turėtų sugebėti bet kuris medicinos mokslų ir specialių kursų nebaigęs žmogus. Praėjusį penktadienį rajono meras Vitalijus Gailius, jo patarėja Inga Karbauskienė, Joniškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Lina Martinaitienė įvertino situaciją, ar defibriliatoriai įrengti visiems prieinamose vietose, praktiškai patikrino, kaip jie veikia. Naudotis iš tiesų nėra sudėtinga.

 

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.