Šviežūs agurkai iš Jakiškių paklausūs ir Žagarėje, ir Norvegijoje

„Sidabrės“ nuotr.

Birželio 21 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- 2016 metais su šeima iš emigracijos grįžęs ir gimtajam Jakiškių kaime įsikūręs Paulius Vaitekūnas šviežių trumpavaisių agurkų pirmuoju derliumi nuo gegužės pirmų dienų pamalonina joniškiečius, žagariečius, šiauliečius ir net užsienio šalyse kaip Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje gyvenančius tautiečius. Pasak Pauliaus, iki Joninių žmonės perka agurkus ir naudoja juos šviežius, po Joninių jau perka tam, kad pasiruoštų atsargas žiemai – konservuoja, raugina. Daržininko sodyboje netrukus pradės derėti ir žiediniai kopūstai, paprika, pomidorai – asortimentas plečiasi.

--- Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas nuo liepos 1 dienos vadovaus visam naujam dariniui – Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijai. Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija apims buvusias Dubysos, Kurtuvėnų, Salantų, Tytuvėnų, Varnių, Ventos, Žagarės, Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcijas.

--- Žvelgaičio ežero pakrantėje prieš keletą metų neliko pramogų vaikams, kuomet buvusi medinė vaikų žaidimų aikštelė ir sūpynės panaikinti, nes tapo nesaugūs bei netinkami naudoti. Tačiau ši prasidėjusi vasarą kitokia – Žagarės poilsiavietėje "Prie pušyno" jau galima rasti naują didžiulę vaikų žaidimų aikštelę ant smėlėtos Žvelgaičių ežero pakrantės. Įrengtos vaikų žaidimų aikštelės pagrindinės konstrukcijos pagamintos iš perdirbto plastiko medžiagos, atitinkančios galiojančius ES standartus. Tai viena pirmųjų tokių vaikų žaidimų aikštelių Lietuvoje, pagaminta būtent iš perdirbto plastiko, kuris yra ne tik ilgaamžiškesnis lyginant su mediena, bet ir nereikalaujantis nuolatinės priežiūros bei atnaujinimo.

--- UAB „Linas Agro“ Grūdų centrai praėjusį penktadienį Tautvydo dvare (Kėdainių r.), vykusiame iškilmingame renginyje minėjo savo 20 metų veiklos sukaktį. Būtent prieš du dešimtmečius Joniškyje buvo pastatytas pirmasis bendrovės grūdų elevatorius. Taip pat tai buvo ir pirmasis modernus komercinis elevatorius Lietuvoje, į šalies elevatorių ūkį atnešęs naują kokybės standartą.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.