Taikos misionieriai, sugrįžę iš Afrikos

Asmeninio albumo nuotr.
Artūras Rubežius, profesionalus kineziterapeutas, Krašto apsaugos pajėgų savanoris nuo 18-kos metų, taikos misijoje Malyje (Afrikos žemyno vakaruose) pasitikrino savo ištvermę
Vaikinai nemėgsta daugžodžiauti. Santūrūs, visai nelinkę skųstis. Labai drąsūs ir tvirtai žinantys, ko nori iš gyvenimo.
Taip būtų galima apibūdinti visus tris jaunus vyrus, Lietuvos karius, rajono gyventojus, grįžusius iš taikos misijos nesutarimų draskomame ir humanitarinių problemų kamuojamame Malyje Afrikos žemyno vakaruose. Joniškietis Artūras Rubežius, Augustas Gofmanas iš Pavirčiuvės ir Mindaugas Svirplys iš Gataučių per daugiau kaip pusmetį ne tik suvyriškėjo, sutvirtėjo, bet ir įgijo žinių, neįkainojamos patirties, parsivežė įspūdžių. Iš arti pažinę, ką reiškia kario pareiga neramiame, grėsmių ir pavojų kupiname tolimame krašte, geriausiai dabar gali pasakyti, kokia yra taikos kaina.
Tokie drąsūs, ištvermingi jauni vaikinai, toli nuo tėvynės atliekantys taikdarių misijas, scenose beveik nepasirodo, tykojusį pavojų nuleidžia juokais. Tačiau atliktos garbingos užduotys leidžia juos vadinti tikrais ne tik savo rajono, bet ir valstybės geriausiais ambasadoriais.

Taiką Afrikoje sergi nuo 2013-ųjų
Malyje nėra ramu. Jungtinės tautos, stebėdamos besitęsiančius karinius konfkliktus tarp Malio vyriausybės ir vietos islamistų grupuočių, suteikė mandatą taikdariams, kad jie saugotų trapią taiką ir demokratėjančią Malio visuomenę nuo radikalių grupuočių išpuolių. Lietuvos kariai, prie misijų prisidedantys nuo 2013 metų, koviniuose veiksmuose nedalyvauja ir už stovyklos ribų kovinių užduočių nevykdo. Jų misija – nuo vietos džihadistų saugoti bazę. Nuo balandžio 1-osios iki spalio 17-osios trukusioje misijoje, kurioje dalyvavo ir trys jonišiečiai, mūsų kariai Vokietijos kontingento sudėtyje vykdė pajėgų apsaugos funkcijas – Gao provincijoje saugojo stovyklą "Camp Castor".

 

Plačiau lapkričio 28 d. "Sidabrės" laikraštyje