Tėvynė atsidėkojo Motinai iš Lankaičių

„Sidabrės“ nuotr.

Gegužės 6 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, artėjančios Motinos dienos proga, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo 45 mamas ir globėjas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, savo iniciatyva prisidėdama prie Lietuvos Respublikos Prezidento daugiavaikėms motinoms skiriamo apdovanojimo, skyrė vienkartines 300 eurų pinigines premijas. Šie apdovanojimai – kaip Tėvynės padėka už motinų atsidavimą savo vaikams, šeimoms, kaip pagarbos ženklas jų švelniai motiniškai galiai. Tarp jų turėjo būti ir Adolfa Kriščiūnienė iš Lankaičių kaimo (Skaistgirio seniūnija). Bet šešerius vaikus pagimdžiusi ir dorais žmonėmis juos užauginusi, į gyvenimą išleidusi moteris, gavusi pakvietimą iš paties LR Prezidento, be reikalo pasikuklino. Tačiau ordinas Prezidento dekretu į Lankaičius vis tiek parkeliaus, nors ir be neišdildomų Prezidentūroje ir jos menėse patirtų jaudinančių renginio akimirkų.

--- Antradienį Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyko tradiciniai Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojami Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai. Už sunkų ir pasiaukojantį darbą bei nuopelnus sveikatos apsaugos sistemai, ministras Arūnas Dulkys garbės ženklus įteikė daugiau nei 60 šalies gydytojų, slaugytojų ir sveikatos apsaugos darbuotojų. Tarp 25 šalies Nusipelniusių Lietuvos gydytojų 2023 vardą ir Garbės ženklą pelniusių – ir VšĮ Joniškio ligoninės neurologė, Ambulatorinės medicinos tarnybos vadovė Dalia Vaičiukynienė (ilgametė Neurologijos skyriaus vadovė). Be tradicinių medikams ir sveikatos apsaugos darbuotojams skirtų nominacijų, šių metų ceremoniją papuošė sveikatos apsaugos ministro padėkos už sveikatos vadybos sprendimus. Jas ministras skyrė trijų Lietuvos ligoninių vadovams, viena jų – Joniškio ligoninės vadovui Martynui Gedminui.

--- Joniškio pramoninėje zonoje Sandėlių gatvėje veiklą pradėjo bendra Jordanijos piliečio M. Ahmedo ir rajono ūkininkų kooperatyvo "Joniškio aruodas" įkurta įmonė „Golden Fields Factory Lt“, kuri pastačiusi stambiųjų pašarų gamybos liniją, jau pradėjo gaminti pašarus eksportui į Vidurio Rytų ir Azijos šalis atrajojantiems galvijams, avims, ožkoms, kupranugariams ir žirgams. Paskutinį balandžio penktadienį buvo baigtos naujos įmonės statybų užbaigimo ir technologinių linijų priėmimo procedūros. Gamybinėje linijoje jau smulkinamas, džiovinamas ir eksportui fasuojamas pernykštis kukurūzų ir žolių silosas liucernos pagrindu, saulėje džiovintas šienas, liucerna. Keli šimtai tonų gatavos produkcijos jau eksportuota į užsienį.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.