Tik iš pilno indo yra ko pasisemti

Gabijos Gaidjurgytės nuotrauka

Vasario 5 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Žurnalas „Reitingai“, kasmet skelbiantys geriausių šalies mokyklų reitingus, pristatė ir daugiau kaip 260 šalies mokytojų, kurie dirbdami su skirtingais mokiniais, jiems suteikia didžiausią pridėtinę vertę. Tai mokytojai, kokių ieško visos mokyklos – nes jų ruošti mokiniai mokomo dalyko egzaminą kasmet išlaiko – visi sulig vienu. „Reitingai“ metams baigiantis atrinko 39 pačius stipriausius Lietuvos anglų kalbos mokytojus-šviesulius, tarp kurių – „Aušros“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Loreta Jankauskienė, turinti jau 30 metų darbo su mokiniais stažą.

--- Sakoma, kad savam krašte pranašu nebūsi. Šią patarlę dažnai vartoja profesinių aukštumų pasiekę žmonės, kuriuos labiau vertina toli už šalies ribų. Tokiu pavyzdžiu galėtume laikyti ir skaitmeninių inovacijų centrą „AgriFood Lithuania DIH“. Mūsų kraštietės Kristinos Šermukšnytės-Alešiūnienės vadovaujamas ir kartu su partneriais įkurtas skaitmeninių inovacijų centras pirmiausia pripažinimą pelnė Europos Sąjungoje. Tik vėliau „AgriFood Lithuania DIH“ kuriamą vertę įvertino Lietuvos žemės ūkio ir maisto sektoriaus veikėjai ir kiti besidomintys šio sektoriaus iššūkiais ir perspektyvomis. Šiandien šis centras rengia didžiausią kasmetinę tarptautinę konferenciją ir hakatoną žemės ūkio ir maisto sektoriuje Baltijos šalyse, taip pat pritraukia šimtines auditorijas ūkininkų seminaruose, aktyviai prisideda prie skaitmenizacijos ir žalinimo procesų efektyvaus įgyvendinimo Lietuvoje ir Europoje. Praėjusiais metais „AgriFood Lithuania DIH“ netgi surengė tarptautinę konferenciją ir hakatoną Baltijos jūros tema „Skaitmeninė jūra“.

--- Viena iš Joniškio rajono literatų klubo „Audruvė“ ilgamečių narių, buvusi jo prezidentė Regina Briedytė šį vasarį pasitinka 70 metų sukaktį. Įsikūrusi nuošalioje Kalnelio kaimo sodyboje ji kiekvieną giedrą žiemišką rytą gerdama kavą žvilgsniu gaudo virš mylimo Joniškio „išriedantį ugninį saulės diską“, eina ruoštis – lesinti paukščių, šerti šunelių, skaito knygas, kurių dažnai atvyksta į Joniškio Jono Avyžiaus viešąją biblioteką.

--- Pirmąjį vasario mėnesio sekmadienį nuo 2014-ųjų minime vieno mėgstamiausių lietuvių patiekalų – cepelinų – pasaulinę dieną. Jos iniciatorius – Detroite (JAV) gyvenantis išeivis iš Lietuvos Jonas Vaičiūnas. Būtent jis, stebėdamas amerikietiškojo futbolo rungtynes, pastebėjo, kad žaidimo kamuolys labai panašus į lietuviškąjį cepeliną. Gaminkime ir skanaukime!

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.