Ugniagesius metai iš metų vejasi tos pačios problemos

„Sidabrės“ nuotr.

Birželio 23 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai praėjusiais metais dalyvavo trijuose ketvirtadaliuose įvykusių gaisrų, 16 gaisrų jie gesino vien savo pajėgomis (be sukarintos ugniagesių tarnybos). Vyksta ir gelbėjimo darbai, šviečiamoji veikla, tačiau tarnybą metai iš metų lydi tos pačios problemos: sena įranga ir technika bei mažas atlyginimas, iš kurio šeimos neišlaikysi, tad vadovas Virginijus Vasiliūnas sako nelabai ką galintis pasiūlyti jauniems vyrams.

--- Invazinis augalas Sosnovskio barštis vėl plinta Žagarėje. Nors praėjusiais metais šis augalas buvo naikinamas iš viso net 60 arų miesto teritorijoje, tačiau šiemet iš naujo auga, be to, pastebimas ir naujose vietose. Seniūnas Saulius Kužmarskis sako, kad problema nepamiršta, žinomi plotai specialiomis cheminėmis medžiagomis jau buvo purškiami ir šiemet, tik Sosnovskio barštis ne taip paprastai pasiduoda. Gyventojams primename, kad šis augalas gali ir stipriai sužaloti, jei ant odos patektų jo syvų, todėl reikia labai atsargiai elgtis patiems juos naikinant.

--- Buvusi kraštietė, Joniškio 2-osios vidurinės mokyklos auklėtinė Nida Timinskaitė pastaraisiais metais retai lankosi tėviškėje – tiesiog niekas nebekūrena gimtųjų namų židinio. Tačiau dailininkę, aktorę, dramaturgę, poetę vasaros pradžioje sugrįžti, susitikti su joniškiečiais, su jais pavaikščioti prisiminimų alėjomis, pakvietė Jono Avyžiaus viešoji biblioteka. Tam radosi labai tinkama proga – po pusantrų metų karantino ir siautėjančios pandemijos bibliotekininkės vėl mūsų žmones pakvietė į pirmą po ilgos pertrauktos išsiilgtą gyvą susitikimą, nes kraštietė Nida, gyvenanti Vilniuje, nors rašo ir prozą, dar pernai išleido pirmąją poezijos knygelę, kurios leidybą rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Plačiau apie šeštadienį Žagarėje vykusį blusturgį bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.