Ugnis kasmet persekioja antrą šimtmetį skaičiuojantį namą

Snieguolės Šlevienės nuotrauka
Naktį į ketvirtadienį Žagarės gatvėje užsiliepsnojo 141 metų senumo rąstinis gyvenamasis namas. Raudonasis gaidys čia jau buvo apsilankęs ir pernai
Joniškyje, naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, apie 3 valandą nakties užsiliepsnojo dviejų galų rąstinis gyvenamasis namas Žagarės gatvėje. Čia po vienu stogu įsikūrusi siuvykla, batų remonto dirbtuvės, kitame namo gale gyveno 53 metų vyras. Kai suvažiavo ugniagesių gelbėtojų ir rajono Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių iš Satkūnų komandos, namo stogas jau degė atvira liepsna. Nors tą naktį vienoje gyvenamojo namo dalyje nakvojo žmogus, tačiau tragiškų pasekmių išvengta. Medikų pagalbos prireikė šiame name gyvenusiam 53-ejų Egidijui Matijošiui. Ugnis vyrui sužalojo rankas, tačiau rimtesnės medicininės apžiūros neprireikė – tą pačią dieną po nelaimės su namo šeimininkais valė gaisravietės padarinius. Gaisravietėje žuvo tik batų remonto dirbtuvėse tą naktį buvę du katinėliai.

Be pastogės ir namų likęs vyras teigė, kad gyveno amžiną atilsį tėvų namuose, kurie dabar priklauso sūnėnui. Savaitgalį turės kur prisiglausti, o nuo pirmadienio jam suteikta laikina gyvenamoji vieta Krizių centre. „Aš čia grįžti nebenoriu. Man jau gana. Kadangi stoviu eilėje socialiniam būstui, tai labiausiai viliuosi, kad man jis bus skirtas, nes čia jau bijau grįžti. Namas statytas 1886 metais, rąstai perdžiūvę,“ – „Sidabrei“ sakė gaisravietėje vaikščiojęs vyras.
Šį namą gaisrai lanko jau trečius metus iš eilės.

 

Plačiau sausio 23 d. "Sidabrės" numeryje