Užauginti aštuonis vaikus reikia mažų namelių, bet didelės širdies

Balandžio 30 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Šiandien LR Prezidentūroje surengtose Motinos dienai skirtose iškilmėse ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ apdovanota Noriūnų kaimo gyventoja Rima Norkuvienė, pagimdžiusi ir iki 18 metų su vyru Gediminu dorais žmonėmis išauginusi aštuonis vaikus, kurie tinkamai augina ir auklėja jau ir savo vaikus. Rima ir Gediminas Norkai savo gyvenimišku pavyzdžiu visuomenei siunčia žinutę, kad norint tiek vaikų užauginti nebūtina turėti didžiulių namų, prabangos, solidžios sąskaitos banke. Tereikia didelės širdies, kurioje tilptų visi mamos vaikai. Dabar, kai visi vargai išvargti, aplinkiniai gali tik su pavydu žiūrėti nuolat į Norkų kiemą sukančių vaikų automobilius, surėmus pečius akimirksniu nudirbamus darbus, dabar jau vaikų meilę ir rūpestį savo tėvais ir nepaprastą pagarbą jiems.

--- Vilniaus politikos analizės institutas kasmet skelbia šalies savivaldybių sąrašą pagal gerovės indeksą. Naujausiame sudarytame 2021 metų gerovės indekse Joniškio rajonas tarp 60 savivaldybių rikiuojasi 44-oje vietoje, per metus kilstelėjęs viena pozicija aukščiau. Vis dėlto, mus vėl lenkia kaimyninis Pakruojo rajonas su didžiuliu proveržiu nuo 2020 metų, kai jis užėmė 38 vietą, o dabar pakilo net į 25-ąją.

--- Daunoravoje praėjusį šeštadienį vyko sujudimas: žmonės nešė rankdarbius, piešinius, senas fotografijas, puošė bendruomenės aikštelę ir sceną, virė mėtų arbatą ir „šilkinę“ košę. Organizuota Daunoravos kaimo bendruomenės, vienos pirmųjų, įsikūrusių rajone, 20-mečio šventė, sulaukė nemenko būrio vietos gyventojų ir svečių.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.