Vaikino iš Linkaičių jau klausėsi ir Paryžiaus publika

„Sidabrės“ nuotr.

Kovo 1 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Paulius Katiliavas pirmą kartą scenoje solo ir duetuose uždainavo tik baigiamosiose „Aušros“ gimnazijos klasėse. Turbūt buvo įžūlu galvoti apie vokalo pamokas universitetuose, ypač, jei dar ir natų nepažįsti. Bet Paulius ryžosi avantiūrai. Per ketverius studijų Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje metus jo bass-baritonas tiesiog sprogo, visu grožiu išsiskleidė kaip pribrinkęs pavasario pumpuras. Paulių jau šiandien galima matyti ir girdėti įvairiuose muzikiniuose renginiuose kultūrinėse erdvėse – M. ir K. Petrauskų namuose, Botanikos sode, Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje, Valstybinėje filharmonijoje, Kauno įvairių tautų kultūrų centre, Vilniaus ir Kauno Rotušėse, Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje konferencijų salėje, XII a. Riterių pilyje Lenkijoje, Zapyškyje ar Kėdainiuose, Akmenėje ar Raseiniuose... Ne kartą dainavo ir Joniškyje. O per praėjusias Kalėdas jis dalyvavo kalėdiniame konkurse Niujorke, kur varžėsi dainininkai, chorai, ansambliai iš viso Pasaulio.

--- Asociacijos Žiemių pradas „Simkala“ prezidento, krašto istorinės atminties puoselėtojo Andriaus Bitaičio, susidomėjusio mūsų kraštuose pokariu veikusia Kunigaikščio Žvelgaičio partizanų rinktine ir jos likimu, dėmesį patraukė surasta informacija, kad du šios rinktinės partizanai – Albinas Šliažas-Maironis ir Juozapas Gasparavičius-Narsutaitis (archyviniuose dokumentuose – Kasparavičius) – 1950 m. rugpjūčio 22 dieną čekistų buvo nužudyti Kuisių kaime. Tačiau dėl nežinomų priežasčių jų atminimas iki šiol kaime nėra įamžintas. Ir vieno žmogaus pilietinė iniciatyva gali viską ištaisyti. A Bitaitis kreipėsi į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą, kuris atliko istorinį-archyvinį tyrimą ir paskelbė verdiktą: šių metų ateinantį ketvirtį Kuisių kaime bus pastatytas tipinis atminimo ženklas šiame kaime žuvusiems partizanams atminti!

--- Aukščiausios kokybės pašarus iš Lietuvoje auginamų žaliavų ruošianti kompanija „Golden Fields factory“ šiemet planuoja patrigubinti savo gamybos apimtis. Visa gamykloje išdžiovinta ir į ryšulius surišta liucerna, kukurūzų silosas, šiaudai ir kita produkcija yra eksportuojama į Artimųjų Rytų ir Azijos šalis. Vos pernai gegužę Joniškyje pradėjusi veikti moderni gamykla per nepilnus metus pagamino ir eksportavo daugiau nei 16 tūkst. tonų produkcijos.

Plačiau bei kitos rajono naujienos penktadienio laikraštyje.