Vynuogių rojus Butniūnų kaime

„Sidabrės“ nuotr.

Rugpjūčio 21 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Butniūnų kaime šiltnamiuose tarpsta desertinės vynuogės – tikras rojus saldžių uogų mėgėjams. Šiuose šiltnamiuose jo savininkas joniškietis Giedrius Balčiūnas su drauge Rima augina 450 vynmedžių, kuriuos pasodino prieš dvejus metus ir jau skina nemenką derlių – ankstyviausios veislės subręsta ir tinkamos valgyti liepos pabaigoje, o paskutinės prinoks iki šalnų spalio mėnesį. Vynuogininkas parduoda ne tik uogas, nors jos – pagrindinė prekė, bet ir daiginimui skirtas šakeles, sodinukus. Giedrius apie vynuogių veisles, kaip jomis rūpintis, galėtų pasakoti valandų valandas.

--- Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Joniškio skyriaus šokių kolektyvas ,,Giedruma“, vadovaujamas choreografės Giedros Jarmoškienės, rytoj švenčia 5-erių metų veiklos jubiliejų. Ta proga šeštadienio popietę į Joniškio kultūros centro estradą skubės pasipuošę šokėjai, jų svečiai iš Lietuvos ir Latvijos, žiūrovai, nes pirmąjį kolektyvo veiklos jubiliejų pasitinkantys šokėjai dovanos nepakartojamas ir gerų emocijų kupinas tarptautinio senjorų šokių festivalio ,,Giedrumos kviestinis“ akimirkas.

--- Irenos ir Vytauto Grigučių sodyba nuošaliame Rukuižių kaime atkakliai, žingsnis po žingsnio keičiama, pertvarkoma, papildoma. Prieš kelerius metus čia atsirado basų kojų takas, o dabar jau pusantrų metų Irena su sūnumi Egidijumi kuria būsimą bitininkų parką, kuriam paskyrė vieną hektarą teritorijos. Karvių nebelaiko, avytės liko tik trys, tad kam žolę auginti? Be įvairių medelių, tujų, teritorijoje, kurioje formuojamos salelės, alpinariumai, upelio vagos, sodinamos labiausiai medingos gėlės, kad bitutės turėtų, iš kur nektarą rinkti. Juk Vytautas – patyręs bitininkas, šiuo metu laikantis apie šimtą šeimų. Galbūt šis parkas kažkada taps viso rajono bitininkų susiėjimo vieta.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.