Vyšnių festivaliui Barboros skulptūra tikrai bus

„Sidabrės“ nuotr.

Birželio 12 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Artėja 17-asis Žagarės Vyšnių festivalis, kuris šiemet vyks liepos 15–18 dienomis. Didžiojo metų renginio vienas svarbiausių akcentų – Barboros Žagarietės (Umiastauskaitės) skulptūros atidengimas, o taip pat bus pagerbtas jos autorius, kuriam nebuvo lemta sumanymo išpildyti, šviesaus atminimo skulptorius Romualdas Kvintas. Festivalis neįsivaizduojamas be gyvųjų ir dirbtinių kaliausių, puošiančių gyventojų sodybas ir jų konkurso. Be to, šiais metais nauja sukurta kaliausė gali tapti bilietu į festivalio koncertinę dalį, kuri vyks poilsio zonoje prie Žvelgaičių ežero. Dar viena naujovė – turgus įsikurs Raktuvės gatvės pabaigoje, tad ir pati Raktuvės gatvė turėtų tapti renginio „arterija“. Festivalyje vyks varžybos, įvairūs koncertai, edukacijos, konferencija.

--- Žiemgalos kultūros draugijos pastangomis Joniškyje atgimęs Sofijos Kymantaitės–Čiurlionienės gimtasis namas tampa vis patrauklesnis vietos žmonėms ir turistams. 2019 metais Draugija kartu su partneriais įgyvendinusi projektą „Sofijos Kymantaitės–Čiurlionienės gimtasis namas – vieša ekspozicija“ užsandarino tuomet nepatrauklaus negyvenamo namo langus ir juose įkurdino šios žymios Lietuvos moters svarbiausių gyvenimo momentų nuotraukas–tentus. Praeitais metais, pasitelkus rėmėjus, namo palangėse įrengti loveliai–gėlynai pražydinti ir šiemet.

--- Aplinkos apsaugos departamento Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai atliko tyrimą ir nustatė, kad šių metų sausio mėnesį Pakruojo rajono medžioklės plotuose buvo nušautas stirnos jauniklis. Jį nušovęs medžiotojas iš pradžių bandė neigti kaltę, teigdamas, kad jauniklis sirgo, buvo silpnas, tačiau, kaip sakoma, melo kojos trumpos. Po atlikto tyrimo Šiaulių apylinkės Pakruojo teismas pripažino stirniuką nušovusį vyrą kaltu. Kad tiesa būtų išaiškinta, prie tyrimo prisidėjo ir Joniškio rajono gyventojas Vincentas Dabriega.

Plačiau apie Joniškio ligoninėje pradėtas teikti biopsijos procedūrų paslaugas, 80-ąsias tremties į Sibirą metines bei kitos rajono naujienos rytdienos laikraštyje.