Žagarėje nušvito kalėdinė pasaka

Edvardo Tamošiūno nuotr.

Gruodžio 22 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Praėjusio penktadienio vakarą Žagarėje nušvito kalėdinė pasaka: pirmą kartą miesto erdvėse po atviru dangumi prieš susirinkusiųjų akis išpildytas miuziklas „Kaliausė su degtukais“, kaip nuoroda į gerai žinomą Hanso Christiano Anderseno pasaką „Mergaitė su degtukais“, nuspalvinta žagarietiškais akcentais. Skambėjo muzika, choro ir solistų atliekamos dainos, scenografiją atstojusių senųjų miesto pastatų – architektūrinio paveldo fone, kurį paryškino šventinis papuošimas ir apšvietimas. Čia pat linksmai klegėjo kalėdinio miestelio alėja, joje kiekvienas galėjo susišildyti, užkąsti, įsigyti smulkių šventinų dovanėlių ar paaukoti kilniai „Carito“ misijai. Renginys sutraukė žiūrovų ne tik iš Žagarės, bet ir Joniškio bei aplinkinių Akmenės bei Šiaulių rajonų.

--- Skaistgiryje užaugusi tvarios mados dizainerė Reda Kriščiūnaitė-Paulauskė jau ketveri metai Lietuvoje žinoma kūrybinio pseudonimo Reda Paula vardu ir yra to paties pavadinimo ekologiškos mados prekinio ženklo įkūrėja, kostiumų dizainerė, puošianti tokias scenos, podiumo, TV ekranų ir kt. žvaigždes kaip Moniką Linkytę, Aliną Orlovą, Moniką Mariją, modelį ir tinklaraštininkę Simoną Burbaitę, savo laiku 2013 metais atstovavusią šalį konkurse "Mis Visata"... Dizainerės, kilusios iš mūsų krašto, drabužiais puošiasi ir menekenė Svetlana Griaznova, gyvenanti ir dirbanti Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

--- Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos (LPŽA) Joniškio skyriaus „Mūzų mylėtojų“ sekcija, vadovaujama Dzintros Elgos Irbytės Staniulienės, 2022-uosius metus palydi šviesia poetine, Didžiąja Britanija dvelkiančia nata. Adventiniame susitikime poetas Jonas Ivanauskas, kuriam lapkritį teko lankytis Didžiojoje Britanijoje, pasakojo apie neseniai amžinybėn išėjusią karalienę Elžbietą II, Vindzoro pilį, Šervudo girią, Notingemo kapinėse rastus joniškiečių kapus, o pasakojimą palydėjo literatų klubo „Audruvė“ narių skaitoma kūryba.

Plačiau bei kitos rajono naujienos ketvirtadienio laikraštyje.