Žagariečių svečių namuose apsistoja ir ambasadoriai, ir piligrimai

Asmeninio albumo nuotr.
Santa ir Kęstutis Daškai su praėjusiais metais Joniškio rajone viešėjusiu Didžiosios Britanijos ambasadoriumi Lietuvoje Brian Olley (viduryje).

Spalio 27 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Žagarėje, Naujojoje gatvėje, netoli šiuo metu rekonstruojamo parko prieš metus duris atvėrė nakvynę, gerą poilsį, gražią aplinką, kurioje galima ir šašlykų ar kepsnių išsikepti, ir vasarą saulėje pasikaitinti ar rudenį sode obuolį nusiskinti, teikiantys svečių namai pavadinimu „Anas namas“, kurių įkūrėjai ir savininkai – tikri žagariečiai, čia gimę, augę ir gimtojo krašto nepalikę Santa ir Kęstutis Daškai. Gražios savo namų aplinkos puoselėtojai maždaug prieš šešerius metus susigundė nusipirkti besiribojantį sklypą, kad galėtų praplėsti daržo teritoriją. O puikias rankas turinčiam, statybose ne naujokui Kęstučiui pradėjus remontuoti seną namą netikėtas Santos giminaičio paklausimas, ar negalėtų paruošti kambarių nakvynei svečiams iš užsienio, visus darbus pakreipė netikėta linkme.

--- Praėjusį sekmadienį Kupiškio rajone esančiame Uoginių autosporto komplekse surengtas 2021-ųjų metų autosporto sezono uždarymo renginys. Klasėje „Junior 1600“ antroje vietoje pasirodymą baigė joniškietis, pirmą sezoną lenktyniaujantis jaunasis sportininkas Matas Rimkus, vairavęs „Mitsubishi Colt“. Metinėje įskaitoje jo rezultatas trečias. Aukštaitijos autokroso taurė 2021 metinių apdovanojimų vakare Lietuvos automobilių sporto federacija vėlgi ypatingą dėmesį skyrė Matui, kuriam atiteko "Metų debiuto" apdovanojimas.

--- Barboros Žagarietės beatifikacijos-kanonizacijos bylos procesas, pradėtas 2005 m. rugsėjo 24 d., šiandien finišo dar nepasiekęs. Praėjusių metų balandžio 15-ąją Šventųjų skelbimo kongregacija dekretu davė leidimą pradėti Dievo tarnams dieceziniam kunigui Pauliui Racevičiui ir ištikimam Kristui pasauliečiui Vladui Kaseliui beatifikacijos arba kankinystės pripažinimo bylą. Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje praėjusį šeštadienį oficialiai ir pradėta dviejų už tikėjimą 1941 m. birželio 27 d. nukankintų jaunų žmonių beatifikacijos arba kankinystės pripažinimo byla. Tikimasi šią bylą užbaigti per žymiai trumpesnį terminą, nei kad tęsiasi Barboros Žagarietės byla – palankesniai bylos baigčiai tarnauja ir turimas nukankintų asmenų kapas, dar esama nemažai žmonių, saugančių šviesius ir šiltus prisiminimus apie nepaprastą kunigo P. Racevičiaus aurą.

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.