Žagariečių vyšnių vynas nuskynė bronzos medalį

„Sidabrės“ nuotr.

Birželio 7 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Žagarę nuo seno garsina žirgai, vyšnios, o naujaisiais laikais – Vyšnių festivalis ir kaliausės, puodų namas, kurie tarsi tapę miesto simboliu, atpažįstamais vietovės ženklais. Bet drąsiai galima teigti, kad Žagarė ir pripažintų vyndarių kraštas. Vyną gaminančių, paveldo tradicijas puoselėjančių meistrų turime bent keletą, o šių metų gegužę Lietuvoje organizuotame Lietuviško vyno čempionate vyndarių Genovaitės Ramutienės ir Živino Byčiaus žagarvyšnių vynas pelnė bronzos medalį. Gal šio pasiekimo nebūtų buvę, jei ne pandemija ir Ž. Byčiaus sumanymas išnaudoti laiką imantis kažko naujo – gaminti naminį vyną. Juolab kad šis gėrimas iš Žagarės kilusiam vyrui nesvetimas, nes jis jau daug metų sukasi restoranų versle. O kai dar drauge dirba meistrė, negali nepavykti!

--- Ar dar yra galvojančių, kad karo vaizdai Ukrainoje surežisuoti? 24-erių joniškietė Auksė Jurgelytė turi jiems atsakymą: tiesiog dabar sėsti ir į Ukrainą patiems nuvažiuoti, pavyzdžiui į Borodyanką, kad savo akimis ieškotų ir nerastų nė vieno sveiko pastato, pamatytų dyvų dyvą – vieną vienintelį, nuo karo nenukentėjusį namą, matyti ir net užuosti atkasamų masinių kapaviečių salstelėjusį kvapą, pilkuose žmonių veiduose neregėti jokių emocijų, tik šluota, grėblys rankose kaip laikrodžio švytuoklė švysčioja – švarinasi nuo karo šiukšlių... O išvydę svetimšalį kai kas paprašo ir maisto – nesvarbu ką, svarbu, kad būtų valgoma. Auksė Jurgelytė Ukrainoje karo padarytas žaizdas regi kiekvieną savaitę, nes ji yra viena iš nedaugelio merginų, asociacijos „Šešios AM“ savanorių, kuri su kolegomis pro ginkluotų kareivių blokpostus Ukrainos žmonėms veža humanitarinę pagalbą.

--- Joniškio rajono Taryba patvirtino sprendimą 3000 eurų Jono Avyžiaus literatūrinę premiją skirti rašytojai Birutei Jonuškaitei–Augustinienei už romaną „Maestro“. Šiemet Joniškio rajone minimos 100-osios rašytojo Jono Avyžiaus gimimo metinės. Proga kaip tik sutampa su Jono Avyžiaus literatūros premijos teikimo metais. Sukaktys reikšmingos ne tik Joniškio rajonui, bet visai Lietuvai.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.