Žydris Žalakis: ,,Publikai atnešu tai, ką jaučiu pats“

nuotr. iš asmeninio albumo

Liepos 24 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Joniškio A. Raudonikio meno mokyklos pedagogui ir muzikantui Ž. Žalakiui 2015-tieji buvo sudėtingi, nes likimas atsiuntė rimtų sveikatos išbandymų. Prieš šešetą metų jo gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Pastaruoju metu joniškiečiai vis rečiau scenoje pastebi ilgaplaukį, rimtu žvilgsniu į publiką žvelgiantį vyrą, kurio pirštai mikliai bėgioja gitaros stygomis. Ne, jis niekur nedingo iš mūsų miesto. Tiesiog vis dažniau vietoj gitaros į rankas paima meškerę.

--- Joniškio istorijos ir kultūros muziejus Vyšnių festivalio lankytojus pakvietė į konferenciją „Žagarės praeities slėpiniai“, kurioje daug kalbėta apie tolimą praeitį – Žiemgalą iki XIII amžiaus, pačius žiemgalius, svarbias jų dvasinio gyvenimo patirtis, erdves – objektus – šventvietes, ir apie kur kas artimesnius – pokario – laikus. Pranešimus skaitė istorikas dr. Tomas Baranauskas, kraštotyrininkė, „Žiemgalos galių“ įkūrėja Lina Vaitekūnienė, kalbėjo knygos „Antrasis žiemgalių išėjimas“ autorius Vytautas Almanis.

--- Iš Vilniaus į gimtąjį Joniškį sugrįžusi ir čia jau metai sėkmingai kurianti vietos istorijos ir kultūros unikalumu paremtą maisto verslą „Virtienių restoranėlis“ savininkė Neringa Striūgaitė stebina išskirtinumu ir vis naujomis idėjomis. Radusi Joniškio verslo kontekste išskirtinę nišą verslininkė nesustoja – glaudus bendravimas su vietos istorijos, turizmo, kultūros žmonėmis, nuolatinis domėjimasis Joniškio kultūros lauko naujienomis, regis, šiam verslui teikia patrauklumo ir pridėtinės vertės. Į jaukią miesto centre įsikūrusią užeigėlę noriai užsuka ir vietos žmonės, ir turistai.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.