NUOTOLINĖS PAMOKOS: GREITESNIS IR PATRAUKLESNIS BŪDAS PERDUOTI ŽINIAS

NUOTOLINĖS PAMOKOS: GREITESNIS IR PATRAUKLESNIS BŪDAS PERDUOTI ŽINIAS

NUOTOLINĖS PAMOKOS: GREITESNIS IR PATRAUKLESNIS BŪDAS PERDUOTI ŽINIAS

Šiaulių universiteto dėstytojai šiais mokslo metais vėl parengė keletą nuotolinių pamokų, siekdami įtraukti mokinius ir mokytojus į šiuolaikinį aktyvaus mokymosi procesą. Tiesiogines šių pamokų transliacijas nuo balandžio 13 dienos galės stebėti visi, turintys kompiuterį ir internetą.

Nuotolinės pamokos tampa kasdienybe

Šiaulių universiteto dviejų fakultetų dėstytojai šiais mokslo metais vėl parengė dešimt (pernai buvo parengta 13) nuotolinių pamokų, kurios prieinamos visiems, turintiems prieigą prie interneto ir kompiuterį. Nuo balandžio 13 d. pirmadieniais ir antradieniais penkias savaites iš eilės visada tuo pačiu laiku – 9.50 val., prisijungus interneto adresu http://distance.su.lt/tv/, bus galima stebėti pusės valandos trukmės tiesiogines nuotolines pamokas, parengtas atsižvelgiant į mokytojų rekomendacijas ir dalykų pasirinkimo tendencijas. Pirmadieniais bus transliuojamos lietuvių kalbos ir literatūros, o antradieniais – matematikos (informatikos) pamokos. Jose gvildenamos temos, tikimės, bus įdomios ir naudingos ne tik aukštesniųjų klasių mokiniams. Visų nuotolinių pamokų įrašus bus galima peržiūrėti ir vėliau. Jie kaupiami Universiteto e. talpykloje ir „Youtube“ kanale.

Didžiausias dėmesys – matematikai ir lietuvių kalbai

Nors mokyklose suteikiama įvairių sričių žinių, tačiau svarbiausiais dalykais tradiciškai laikomi lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos dalykai; daugiausia abiturientų laiko šiuos egzaminus. Šių dalykų populiarumą taip pat įrodo pernai lituanistų ir matematikų parengtų pamokų peržiūrų skaičiai – jie buvo didžiausi. Įvertinus situaciją, šiemet nutarta pasiūlyti daugiau minėtų dalykų pamokų. Naujovė yra tai, kad siekiama paskatinti mokinius labiau įsigilinti į tam tikras temas, todėl pamokos jungiamos į ciklus. Be to, siūlomos dvi informatikos dalyko pamokos, kurios yra aktualios kiekvienam virtualios erdvės lankytojui.

Nuo kūrinių tekstų iki pasakojimo analizės

Humanitarinio fakulteto dėstytojai parengė penkias nuotolines pamokas. Balandžio 13 d. Literatūros istorijos ir teorijos katedros docentė Irena Baliulė padės mokiniams geriau susipažinti su įvairių literatūros rūšių ir skirtingų žanrų kūrinių analizės ypatybėmis, remiantis XX a. pab. literatūros kūrinių tekstais. Trijų pamokų ciklas prasidės prozos žanrų analizės aptarimu. Balandžio 20 ir 27 d. pamokose dėstytoja aptars poezijos ir dramos kūrinių žanrinės analizės aspektus. Gegužės 4 d. tos pačios katedros profesorius Vytautas Bikulčius, užsienio literatūros specialistas, padės įminti pasakojimo, kuris gali reikšti ir istoriją, ir tekstą, ir naraciją, mįsles. Gegužės 11 d. Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros profesorius Skirmantas Valentas padės atskleisti aukštesniųjų klasių mokiniams akmens semantines interpretacijas šiuolaikinėje lietuvių poezijoje.

Ir matematikams, ir informatikams

Antradieniais bus transliuojamos Informatikos, matematikos ir e. studijų instituto dėstytojų parengtos nuotolinės pamokos. Jų taip pat bus penkios. Balandžio 14 d. Programų sistemų katedros docentas Gražvydas Felinskas savo pamokoje kalbės apie elektroninio saugumo būdus, patars, kaip apsaugoti elektroninius duomenis savo kompiuteryje. Balandžio 21 d. E. studijų centro direktorė docentė Asta Slotkienė supažindins su informacijos internete viešinimo specifika. Balandžio 28 d., gegužės 5 ir 12 d. Matematikos katedros lektorė Karolina Piaseckienė ves pamokų ciklą apie grafų teorijos taikymo galimybes ekonomikoje, psichologijoje, biologijoje, fizikoje, plačiau supažindins su grafų teorija bei dviem grafais – ekonominiu medžiu ir Oilerio grafu.

Nuotolinio mokymosi pagrindas – mokymosi atvirumas

Nuotolinis mokymo būdas, manytina, yra veiksmingesnis ir patrauklesnis, kadangi labiau sužadina mokinio smalsumą bei norą pažinti. Be to, tai galimybė mokytojui ir mokiniui atitrūkti nuo tradiciniam mokymui būdingo laiko ir vietos apribojimo, kitaip organizuoti mokymo procesą. Tikimės, kad Šiaulių universiteto dėstytojų parengtos trumpos, tačiau ugdymo programą papildančios nuotolinės pamokos suteiks mokymo procesui patrauklumo, padarys jį atviresnį ir šiuolaikiškesnį.

Daugiau informacijos apie nuotolines pamokas rasite Šiaulių universiteto svetainėje adresu www.su.lt visuomenei mokykloms. Darbo metu galite konsultuotis tel. (8 41) 595 878 ir el. paštu rinkodara@su.lt.

Užs. Nr. 265703