
Naujausios
Opozicija sužlugdė Joniškio savivaldybės administracijos pertvarką
Antradienį Joniškio rajono Tarybos posėdyje opozicija, išeidama iš salės ir nebalsuodama sužlugdė valdančiosios koalicijos planuotą Administracijos pertvarką, per kurią planuota sujungti du skyrius, o vieną prijungti. Sprendimui priimti pritrūko kvorumo.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Siūlė ne sujungti, bet prijungti
Pristatydamas pertvarkos planą Administracijos direktorius Aivaras Rudnickas informavo, kad siūloma sujungti Švietimo ir sporto su Kultūros ir viešųjų ryšių skyriumi, o Ūkio skyrių prijungti prie Infrastruktūros skyriaus ir paversti poskyriu.
Tarybos nariui, Lietuvos laisvės sąjungos atstovui Benjaminui Rimdžiui kilo klausimas, kokie pertvarkos motyvai. Administracijos direktorius paaiškino, kad sprendimą lėmė poreikis tobulinti valdymą, viešojo administravimo veiklą, optimaliau, racionaliau panaudoti žmogiškuosius išteklius.
Opozicinės Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Nijolė Valuckienė tada pasiteiravo, kuris iš minėtų skyrių dirbo neefektyviai, bet jai atsakyta, kad kultūros ir švietimo sritys tiesiog esančios panašios, o Ūkio skyriuje resursų nereikia tiek daug, tad pakanka poskyrio.
Pastebėdama, kad kiekviena pertvarka asmeniškai liečia žmones, tad tai nėra paprastas kaladėlių perstumdymas, kita Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Rimantė Misiūnienė pateikė siūlymą – ne sujungti Švietimo ir sporto bei Kultūros ir viešųjų ryšių skyrius, bet pastarąjį prijungti prie Švietimo ir sporto skyriaus ir paversti poskyriu.
Už šį siūlymą balsavo tik keturi Tarybos nariai.
Salėje neliko kvorumo
Reaguodami į tokį požiūrį opozicijos atstovai – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narės Rimantė Misiūnienė, Nijolė Valuckienė bei Lietuvos laisvės sąjungos nariai Benjaminas Rimdžius ir Edmundas Bernotas pareiškė boikotuojantys sprendimo projektą ir nuo balsavimo nusišalino. Rajono meras Gediminas Čepulis išeinantiems iš salės pavymui mestelėjo frazę: „Etikos komisija turės daug darbo“.
Opozicija šiame Tarybos posėdyje nuo balsavimo nusišalino dar ne vieną kartą, taip sužlugdydami koalicijos numatytus sprendimus.
Rajono Tarybos posėdyje dalyvavo tik 17 iš 25 Tarybos narių. Dalis pranešė sergantys, kiti buvo išvykę. Kadangi dėl nesuderinamų viešųjų ir privačių interesų balsavime dalyvauti negalėjo dar trys rajono Tarybos nariai, salėje jų liko tik 10. Nesant kvorumo, klausimas liko nesvarstytas.
„Šiaulių krašte“ jau buvo rašyta, kad kai kurie Tarybos nariai mano, jog Administracijos pertvarkos tikroji priežastis, kuri viešai neatskleidžiama, yra noras atsikratyti vienu asmeniu, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Ingrida Mačiuliene.
Tarybos narė Rimantė Misiūnienė jau anksčiau išsakė poziciją, kad Švietimo ir sporto skyriaus vedėja kompetentingai gynė rajono Mokyklų tinklo pertvarkos planą ir neįtiko koalicijai, kuri nusprendė Mindaugių ir Kriukų pagrindinių mokyklų nejungti. Tačiau, mažėjant mokinių skaičiui, ateitis išliko neaiški, o pasekmės tokios, kad tarp abiejų ugdymo įstaigų kolektyvų atsirado įtampa. ( „Administracijos pertvarkoje įžvelgia galimą susidorojimą“, 2016 05 31).
Autorės nuotr.
BOIKOTUOTOJAI: Sprendimą jungti Joniškio rajono savivaldybės Administracijos skyrius sužlugdė nuo balsavimo nusišalinę opozicijos atstovai: (pirmoje eilėje iš kairės) Rimantė Misiūnienė, Nijolė Valuckienė bei (antroje eilėje iš kairės) Edmundas Bernotas ir Benjaminas Rimdžius.