
Naujausios
Vėliau parapijiečiai pakviesti dalyvauti diskusijoje "Ar galėjo būti kitaip?“, kurios metu prieita vienodos nuomonės, jei būsime supratingi ir tolerantiški vieni kitų atžvilgiu, saugosime vieni kitus, tai ir gyvensime saugioje aplinkoje. Sodindami medelį žūties vietoje negalvojame, kad užaugęs medis vėl gali kažkam lemti mirtį.
Renginyje dalyvavę rajono Policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjai Goda Lukšaitė ir Žilvinas Kazulis sakė, kad kasmet šalyje įvyksta arti 7000 eismo įvykių, kurių metu žūsta apie 200 , sužeidžiama arti 8000 žmonių. Šiaulių apskrityje 2019 metais žuvo 11 eismo dalyvių. Žuvę keturi pėstieji neturėjo atšvaitų, nevilkėjo šviesą atspindinčių liemenių. Joniškio rajone šiais metais keliuose žūčių dar nebuvo. Tai džiuginantis faktas. Svarbiausia, pasak pareigūnų, kelyje neužmiršti laikytis eismo taisyklių ir prisiminti šviesą atspindinčias priemones.
Birutė Dauginytė, kasdien važiuojanti dviračiu, ne tik išsakė savo pastebėjimus apie mūsų keliones kelyje, bet ir norėjo sužinoti, kaip taisyklingai dviratininkai turi važiuoti važiuojama kelio dalimi.
Onutė Kalnienė kalbėjo apie sodinamus medžius, statomus kryžius, dedamas gėles ir degamas žvakes žūties vietose. Suprantami skausmo apimti artimieji, draugai, žūties vietą nori vienaip ar kitaip pažymėti. „Ar toje nelaimės vietoje neužtektų vienkartinės gėlių puokštės ir žvakutės? Artimojo žūties vieta širdyje ir taip išlieka visam gyvenimui, o pravažiuojančiam svetimam tai tik bereikalingas dėmesio atitraukimas ir vienas žingsnis iki nelaimės,“ – atvirai mintis dėstė moteris, kuri savo atmintyje saugo ne vieną dešimtį žūties vietų. Jai antrino ir Skaistgirio susivienijimo koordinatorė, bendruomenės ir moterų draugijos ,,Versmė“ pirmininkė Vida Urbonienė: „Važiuojant keliu dažnai žvilgsnis krypsta į šalikelėse augančius medžius, aptvertus tvorelėmis, rymančius laiko tėkmės paliestus kryžius ir krūvas išdegusių žvakių indelių bei dirbtinų gėlių puokščių. Ar ne geriau būtų rasti vietą skveruose, parkuose, kur galėtų norintis žuvusio atminimui pasodinti medelį, uždegti žvakelę ir prisėdęs ant suolelio pasvarstyti, ar galėjo būti kitaip. Per eilę metų išaugtų ošiantis atminimo skveras, kuriame susirinktume atminimo dieną. Per septynerius metus, kai dalyvaujame projekte ir renginių metu dalijame šviesą atspindinčias priemones, žūčių mūsų krašte sumažėjo… – diskusijos metu sakė aktyvi visuomenininkė. Zita Naglienė yra pelniusi rajoninę nominaciją ,,Dviratiškiausia gyventoja“. Dviratis jai pagrindinė susisiekimo priemonė. Moteris apgailestavo dėl kelių erelių elgesio dviratininkų ir pėsčiųjų atžvilgiu ir džiaugėsi liemenėmis, kurios gelbsti tamsiu paros metu ar tvyrant rūkui.
Benutė Galkuvienė yra vienintelė moteris, dirbusi vairuotoja, galinti palyginti, kaip saugu kelyje buvo prieš keturis dešimtmečius ir dabar. Pasak jos, skirtumas didžiulis. „Neliko apsvaigusių kelyje, sumažėjo kelių erelių, o šviesą atspindinčios priemonės tikra laimė. Nebereikia vairuotojams drebėti prasilenkiant tamsiu paros metu su pėsčiaisiais, dviratininkais. Jie matomi iš toli, svarbiausia, kad nešiotų atšvaitus ir liemenes,“ – sakė ji.
Po diskusijos bažnyčios šventoriuje uždegtos žvakutės kelyje žuvusiems, renginio dalyviams dovanotos šviesą atspindinčios priemonės , su sutiktais kelyje vairuotojais , dviratininkais ir pėsčiaisiais kalbėtasi apie eismo saugumą.