Iš to paties Dubovkos kiemo tebekunkuliuoja kūrybos versmė

„Sidabrės“ nuotr.
Tautodailininkė Rūta Vanagickienė (antra iš kairės) su savo tetomis Lione, Rita ir Malvina, kurios iki šiol, po to, kai sulig žemės paviršiumi sulygintas Dubovkos kaimas, vasaroja savo tėvų Šimkūnuose pasistatytoje sodyboje
Visą liepos mėnesį Joniškio kultūros centro antrojo aukšto parodų salėje galėjome gėrėtis subtiliausiais tradiciniais karpiniais iš popieriaus, kuriuos pjausto, karpo Utenoje gyvenanti tautodailininkė Rūta Vanagickienė.
Ši karpinių paroda, teisingiau, jos uždarymas penktadienį, atgaivino senus , per laiką prarastus šeimos ryšius. Į Joniškį po daugelio dešimtmečių atvažiavusi dailininkė susitiko su tikra pussesere Dzintra Elga Irbyte-Staniuliene, su kuria nesimatė 43 metus. Į pasimatymą su dukterėčia ir jos kūryba atvyko ir Šiauliuose gyvenančios, Šimkūnų kaime tėvų (Povilaičiai) namuose vasarojančios Rūtos Vanagickienės tetos – Rita, Malvina, Lionė… Pasimatymų su Grauzių šeimos palikuonimis dar būsią ir ateityje. Jau suplanuota, kad ateinančiais metais Joniškio miesto šventės metu susipažinsime su Lionės dukters – Odetos Pamerneckaitės lėlėmis ir tapyba.

Genetinis kūrybinis užtaisas, prasidėjęs mūsų rajono nunykusiame Dubovkos (Ąžuolija) kaime šalia Šimkūnų – iš savo neabejotinai gilų ir ryškų pėdsaką krašto kultūroje ir istorijoje palikusios Grauzių giminės pamato toliau, į ateitį, keliauja per kitus šios  giminės atstovus.

Rūbų modeliuotoja tapo tautodailininke

Visai neseniai, prieš kelis metus, Sudeikiuose (Utenos r.) buvo organizuota paroda išnykusioms sodyboms, kaimams, piliakalniams. Rūta Vanagickienė tada pagalvojo, kam savo karpinyje įamžinti kokį piliakalnį, jei galima senelių – Leontinos ir Aloyzo Povilaičių – sodybą, kurią įkūrė prosenelis Jonas… Sodybą, kuri nuo vaikystės pačios Rūtos atmintyje paliko neišdildomą įspūdį visam likusiam gyvenimui

Plačiau: rugpjūčio 5 d. "Sidabrės" numeryje