Pirmoji integralaus bendravimo metodo principais paremta šeimų stovykla Lietuvoje

Pirmoji integralaus bendravimo metodo principais paremta šeimų stovykla Lietuvoje

Pir­mo­ji in­teg­ra­laus bend­ra­vi­mo me­to­do prin­ci­pais pa­rem­ta šei­mų sto­vyk­la Lie­tu­vo­je

Va­sa­ros ato­sto­gų me­tu, o ypa­tin­gai pa­si­bai­gus va­sa­rai, kai tu­rė­si­me vai­kus vėl leis­ti į mo­kyk­las, o pa­tys grįž­ti prie sa­vo dar­bų, vie­nas di­džiau­sių rū­pes­čių šei­mo­je iš­lie­ka šil­tų san­ty­kių, vie­ny­bės, san­tar­vės kū­ri­mas ir iš­lai­ky­mas, sau­gios mei­lės at­mos­fe­ros puo­se­lė­ji­mas ir įtvir­ti­ni­mas.

Šią va­sa­rą gam­to­je, Plun­gės ra­jo­ne esan­čios so­dy­bos „Žem­so­dis“ te­ri­to­ri­jo­je, rugp­jū­čio 13–15 die­no­mis Veik­lių ma­mų klu­bas or­ga­ni­zuo­ja Lie­tu­vos šei­mų va­sa­ros sto­vyk­lą ir siū­lo la­bai šil­tai, drau­giš­kai ir sma­giai pra­leis­ti pa­sku­ti­nį, il­gą­jį va­sa­ros sa­vait­ga­lį. Sto­vyk­lo­je nu­ma­ty­ta tu­ri­nin­ga pro­gra­ma. Tai ne tik pui­ki ga­li­my­bė kar­tu su vi­sa šei­ma pail­sė­ti gam­to­je, bet ir žai­džiant, bend­rau­jant su ki­to­mis šei­mo­mis pa­si­mo­ky­ti, kaip sa­vo ap­lin­ko­je, vi­suo­me­nė­je kur­ti šil­tą ir sau­gią at­mos­fe­rą, ku­rio­je bū­tų ge­ra bei sau­gu gy­ven­ti mums ir mū­sų vai­kams.

Pro­jek­tas pa­grįs­tas in­teg­ra­laus ug­dy­mo me­to­du, ku­rio pa­grin­di­nė idė­ja – keis­ti kon­ku­ren­ci­nius mū­sų tar­pu­sa­vio san­ty­kių ir ug­dy­mo prin­ci­pus vie­ny­bės, drau­gys­tės, ge­rų tar­pu­sa­vio san­ty­kių prin­ci­pais. Tai pa­de­da puo­se­lė­ti šil­tą ir sau­gią ap­lin­ką bet ku­riam žmo­gui, o svar­biau­sia – vai­kams.

Vie­nas iš pa­grin­di­nių me­to­do inst­ru­men­tų yra žai­di­mas. Žai­di­mai mu­my­se ug­do įgū­džius, ku­rių ne­tu­ri­me. Kai kar­tu „žai­džia­me“ ge­res­nius, šil­tes­nius san­ty­kius, jie tam­pa rea­ly­be. Tai nau­din­ga ne tik žai­di­mo da­ly­viams, bet ir da­ro įta­ką ap­lin­ki­niams, o tai for­muo­ja ge­rą ap­lin­ką. O svar­biau­sia – pa­vyz­dys mū­sų vai­kams, ku­riems tai pa­de­da pa­ma­ty­ti, jog vis­kas pa­sau­ly­je yra in­teg­ra­liai su­si­ję, kad vi­si pri­klau­so­me vie­ni nuo ki­tų ir kiek­vie­nas esa­me neats­ki­ria­ma gam­tos da­lis, ku­rią pri­va­lo­me ver­tin­ti ir sau­go­ti.

To­dėl, nors sto­vyk­los pro­gra­mo­je nu­ma­ty­tos kon­fe­ren­ci­jos, ku­rio­se da­bar­ti­niai šei­mai ak­tua­lio­mis te­mo­mis kal­bės lek­to­riai Vin­cas And­riu­šis (sto­vyk­los va­do­vas, lek­to­rius, švie­ti­mo va­dy­bos ir ly­de­rys­tės ma­gist­ras), Rai­mon­da Mar­ti­nai­tie­nė (sa­viug­dos ir san­ty­kių kon­sul­tan­tė), Auš­ra Mal­dei­kie­nė (po­li­ti­nės eko­no­mi­jos, šiuo­lai­ki­nės eko­no­mi­kos dės­ty­to­ja), Li­nas Švi­ri­nas (mu­zi­kan­tas, pe­da­go­gas, pa­sta­ruo­ju me­tu be­si­gi­li­nan­tis į mu­zi­kos po­vei­kį kū­nui, pro­tui ir jaus­mams), Da­li­ja But­no­rie­nė (gy­dy­to­ja, tarp­tau­ti­nių sim­po­ziu­mų lek­to­rė, dau­giau nei 20 me­tų be­si­do­min­ti na­tū­ra­lia me­di­ci­na ir jos po­vei­kiu žmo­gaus fi­zi­nei bei emo­ci­nei svei­ka­tai), tiek tė­vų, tiek vai­kų pro­gra­mų pa­grin­das bus vie­ni­jan­tys žai­di­mai, ku­riuo­se lai­mi vi­si.

Dau­giau in­for­ma­ci­jos ra­si­te in­for­ma­ci­nė­je sve­tai­nė­je:

http://veikliumamuklubas.weeb­ly.com/scaroneim371-sto­vyk­la.html