Po Italijos saule įtampa tebėra didelė

Asmeninio albumo nuotr.
Jurgita Jakštaitė iš Kriukų jau 15 metų gyvena Italijoje ir iš arti stebi siaučiančios pandemijos padarinius
Ar žinote, kur yra rojus žemėje? Taip vadinama Sardinijos sala Italijoje, apsupta žydrų Viduržemio jūros vandenų. Nesvarbu, kad ir per Italijos radiją ir televiziją, kokį kanalą beįsijungsi, nuolat transliuojama žinia būti atsakingiems, plauti rankas ir saugoti save bei artimus. Italų temperamentas prigęsta, kai skelbiant naujų koronaviruso aukų skaičių rodomos pilnos bažnyčios karstų su žmonių kūnais, o valdžia skelbia vis naujas karantino datas.

Čia jau 15 metų gyvenanti kraštietė Jurgita Jakštaitė beveik įsitikinusi, kad pasaulį ir jo žmonių gyvenimą sukausčiusią koronaviruso pandemiją italams padeda ištverti būtent saulė, kurios čia gausu.
Trečiadienį pirmą kartą, pasak Jurgitos, Italija šiek tiek lengviau atsikvėpė – per dieną naujų koronaviruso atvejų užregistruota tik 1500, kai kitomis dienomis tie susirgimų skaičiai siekdavo 3–4 tūkstančius. Tiesa, mirčių skaičius vis dar ganėtinai didelis. Tą patį trečiadienį mirė 727. „Vadinasi, karantinas padeda. Televizija praneša, kad negalime nuleisti rankų ir toliau jo laikytis,“ – sako iš Kriukų kilusi J. Jakštaitė.

Plačiau :"Sidabrė" balandžio 4  d.