
Naujausios
Pinigų negavo, turtas areštuotas
Iš pradžių pardavėjas su pirkėju sudarė turto nuomos sutartį, o po kelių dienų pirkimo-pardavimo sandorį, patvirtintą notaro, kad politikas sodybą perka išsimokėtinai.
Tačiau jau pernai Juozui Žilinskui kilo pagrįstas įtarimas, kad politikas neišgali vykdyti prisiimtų įsipareigojimų, įmokų už įsigytą sodybą nemoka, o į nuolatinius priminimus garbingo amžiaus sodybos savininkui atsako tik pažadais, kurie, kaip parodė laikas, nieko neverti.
Per tiek metų sutartos sumos – 30 tūkst. eurų – taip ir nesulaukęs, joniškietis šį vasarį kreipėsi į nekilnojamo turto agentūrą, kad šiai sodybai surastų naują pirkėją, o sandorį su rajono politiku Edmundu Bernotu, nevykdančiu įsipareigojimų, atšauktų.
Reikalus ėmęs tvarkyti nekilnojamo turto agentūros „Pefitas“ vadovas Rimantas Petraitis skėsteli rankomis: sodybos, už kurią politikas nemokėjo, dabar gviešiasi paskui jo skolas lakstantys keli antstoliai. Pasitikėjimas rajono politiku joniškiečiui brangiai gali kainuoti – gresia likti ir be sodybos, ir be pinigų. Tačiau viltis susigrąžinti tai, už ką pirkėjas nemokėjo, yra reali.
Be teismo neapsieis?
Žilinskai pyksta ant savęs ir tos dienos, kai patikėjo gražiomis rajono Tarybos nario kalbomis. Per tuos beveik penkerius metus jų sodyba – buvęs alaus baras J. Basanavičiaus gatvėje be žmogaus priežiūros ir rankų darbo apšiuro, apnyko – prarado prekinę išvaizdą ir, aišku, kainą. Sandorį su savimi nešiojantis rajono Tarybos narys čia, akivaizdu, net nešienauja – pro aptriušusių vartų virbus iš tolo į save nemalonų dėmesį atkreipia sausų kiečių plantacijos. Žilinskai apgailestauja: iš pradžių rajono politikas ketinęs alaus baro veiklą tęsti, po to persigalvojo – sumanė rengtis gyvenamąsias patalpas, išvertė vidaus sienas ir paliko...
– Mano turimais duomenimis, areštą sodybai, už kurią Tarybos narys Edmundas Bernotas nesumokėjo, dabar berods gviešiasi net trys antstoliai. Reikia tik įsivaizduoti, kiek šis prasiskolinęs! Nutraukti sutarties, kad ir geranoriškai sutiktų pats E. Bernotas, jau neišeina. Nebent tik tuo atveju, jeigu padengtų turimas skolas. Šiuo metu, kai turtui uždėtas areštas, grąžinti sodybą savininkui, su kuriuo taip ir liko neatsiskaitęs, E. Bernotas jau negali. Tad sodybą turėjusiam Juozui Žilinskui šiuo metu lieka vienintelė išeitis – kreiptis į teismą, kad šis 2015 metais sudarytą sandorį, pagal kurį pirkėjas nesilaikė įsipareigojimų, anuliuotų, – „Sidabrei“ situaciją komentuoja nekilnojamo turto agentūros vadovas R. Petraitis, kurį labiausiai šokiruoja faktas, kad taip su patikliu joniškiečiu pasielgė ne bet kas, o rajono politikas, ir pagrįstai kelia klausimą, ar toks asmuo iš viso gali būti Tarybos nariu, kaip rinkėjai gali vertinti jo priimtus sprendimus? Galiausiai, ar šaukštas deguto nekenkia visai statinei – t. y. visos rajono Tarybos įvaizdžiui?
Planus sužlugdė kreditai
Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos duomenų išrašai skelbia, kad rajono Tarybos narys, savivaldos rinkimuose dalyvavęs su Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) sąrašu, deklaruoja turto visai neturintis. Mat sudaryto sodybos pirkimo sandorio išsimokėtinai VĮ Registrų centre Edmundas Bernotas taip ir neužregistravo, nes už pirkinį dar neatsiskaitė. Tačiau nekilnojamo turto pirkimo sandoris vis tik įvyko notaro kabinete, jį iškart užuodė antstoliai, kurie jau tų pačių 2015-ųjų metų rudenį už E. Bernoto skolas sodybą areštuoja.
Ar Tarybos narys sodybą išsimokėtinai pirko sąmoningai, žinodamas, kad ja galės atsiskaityti už jį persekiojančias skolas?
Dar pernai, kai šią problemą buvome iškėlę „Sidabrės“ laikraščio puslapiuose, Tarybos narys E. Bernotas pasakojo, kad siūlęs J. Žilinskui tą turtą atsiimti, nes įvykdyti sandorio įsipareigojimų jis aiškiai neįstengia. Tačiau kas jau kas, o E. Bernotas jau beveik penkerius metus žino, kad sodybą, už kurią jis pardavėjui nemoka, areštavę antstoliai ir nepadengus skolų grąžinti nekilnojamo turto savininkui neišeis… Žinojo, bet... nutylėjo?
Ir šiomis dienomis, J. Žilinskui susisiekus su E. Bernotu, šis lyg niekur nieko sutinka „kada nors“, „kai sugrįš“ atvažiuoti, kartu nueiti pas notarus ir sudaryti turto grąžinimo sandorį.
– Man atstoliai sako ką kitą. Esu su jais ne kartą konsultavęsis. Kadangi nesu mokėjęs įmokų, kaip sutarta sutartyje, tai ir turto realiai aš neįsigijau. Antstoliai duomenų bazėje šį sandorį mato. Kai aš paaiškinau situaciją, tai jie teigia, kad grąžinant turtą savininkui problemų nebūsią, areštą jie panaikinsią. Juo labiau, kad ir pirkimo-pardavimo sutartyje aiškiai nurodyta, kad sutartis prieš trečiuosius asmenis, kol neišmokėta sutarta suma, negalima. Žinoma, šią turto grąžinimo sutartį su Juozu Žilinsku galėjome sudaryti žymiai anksčiau, tačiau savininkas nesutikęs, sakė, kad jam sodybos nereikia… Aš pats stengiausi perparduoti ją per kelias nekilnojamo turto agentūras, tačiau nesulaukiau nė vieno skambučio. Išties, iš man pačiam ta sodyba – lyg akmuo po kaklu. Išėjo taip, kaip išėjo – veiklai vykdyti paimti kreditai sužlugdė visus planus, – „Sidabrei“ situaciją komentuoja Edmundas Bernotas.
Antstoliai sutinka prašymą nagrinėti
Susisiekus su vienu iš antstolių, kuris yra uždėjęs areštą J. Basanavičiaus gatvėje esančiai sodybai, šią konkrečią situaciją viešai komentuoti atsisakė, sutiko tik apžvelgti bendrą tendenciją.
– Tačiau panašioms situacijoms susiklosčius, suinteresuotos sandoriu pusės pirmiausia turėtų eiti pas notarą. Jei namas, dėl kurio vyksta sandoris, areštuotas, reikia raštu kreiptis į antstolius ir prašyti panaikinti areštą, nurodant ir išdėstant motyvus. Antstolis išnagrinės pareiškimą, motyvus ir priims sprendimą – nuimti areštą ar jį palikti galioti, – taip situaciją komentavo vienos anstolių kontoros specialistai.
Šiuo konkrečiu atveju dėl J. Basanavičiaus gatvėje esančios sodybos naikinti areštą teksią prašyti net trijų antstolių...