
Naujausios
Rastus 1 000 eurų grąžino laiminga
Šiaulietė į redakciją atskubėjo papasakoti įvykio, kurį ji vadina stebuklu: „PayPost“ kioske prie senojo Šiaulių turgaus darbuotoja grąžino jos paliktą piniginę su 1 000 eurų. „Kaip jausčiausi pasisavinusi svetimus pinigus?! Juk tai būtų kančia, o ne laimė“, – šypsojosi piniginę grąžinusi pardavimų vadybininkė Vilma Navickienė. Jos kioske savininko laukia kažkieno maždaug prieš savaitę palikti akiniai.
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@skrastas.lt
Paliko piniginę su didele suma
Aštuoniasdešimtmetė šiaulietė Ana (pavardė redakcijai žinoma) praėjusį ketvirtadienį atėjo sumokėti mokesčių į Lietuvos pašto finansinių paslaugų tinklo „PayPost“ kioską.
Tik grįžusi namo moteris pastebėjo, kad rankinėje nėra piniginės su maždaug tūkstančiu eurų, kurie buvo skirti jai drauge su seserimi apmokėti už gydymą ir reabilitaciją sanatorijoje.
„Tikrai buvau peržegnojusi tuos pinigus – kai žmonės taip sunkiai verčiasi, net sąžiningiausias žmogus gali susigundyti pinigais“, – pasakojo ponia Ana. Manė, kad piniginę su stambia suma pinigų jai pavogė turguje.
Penktadienį šiaulietė nuėjo apmokėti dar vieno komunalinių paslaugų kvito į tą patį kioską.
„Aš traukiu sąskaitą, o man darbuotoja tiesia mano piniginę su visais pinigais! Argi ne stebuklas?!“ – jaudinosi šiaulietė.
Norėjo atsidėkoti sąžiningai darbuotojai, bet ji tik palinkėjusi sėkmės. Senjorė su seserimi penktadienį išskubėjo į sanatoriją.
„Bet pirmiausia užsuksiu į bažnyčią pasimelsti už sąžiningą moterį“, – sakė ponia Ana.
Sunerimo, kad nesirodo savininkė
Kad su sąžininga darbuotoja galėtume pasikalbėti, turėjome laukti eilėje – lankytojų tokioje judrioje vietoje netrūksta. Pokalbis ir „fotosesija“ laikraščiui vyko per stiklą – tokios yra finansinių paslaugų įmonės taisyklės.
Pardavimų vadybininkė V. Navickienė situaciją pasakoja minučių tikslumu: nemažą juodą piniginę ant lentynėlės prie langelio ji pastebėjo tik išėjus klientei. Šalia buvo du kvitai, ant kurių – tikslus mokėjimo laikas: kelios minutės po pusės pirmos.
„Pamaniau, kad klientė tuoj sugrįš. Šalia turgus – eis apsipirkti, pamatys, kad nėra piniginės ir eis ieškoti, kur buvusi“, – pasakojo V. Navickienė.
Darbuotoja net sudvejojo, ar eiti pusvalandžiui pietų, nes gali sugrįžti pinigus palikusi moteris.
Tik kitą dieną, taip ir nesulaukusi sugrįžtant klientės, V. Navickienė išdrįso pasižiūrėti į piniginės vidų.
„Pamaniau, gal yra koks telefono numeris, adresas, kaip aš galėčiau surasti tą moterį. Pradarau, o ten – pluoštas pinigų“, – prisimena V. Navickienė.
Ji rado sąskaitą su adresu. Žinojo, jeigu penktadienį iki darbo pabaigos klientė neateis, V. Navickienė nuvažiuos į namus ir grąžins piniginę.
Kaip tu – taip ir tau
V. Navickienė tik juokėsi iš klausimo, ar nekilo mintis pasiimti poros mėnesių „algą“, paliktą prie langelio.
„Gink Dieve, nekilo mintis negrąžinti. Man labai neramu buvo, kad pagyvenusi moteris tiek turėjo streso. Juk ten didelė suma pinigų“, – sakė V. Navickienė.
Ji visada pagalvoja, kaip jaustųsi pati, atsidūrusi panašioje bėdoje: tada labai greitai randa atsakymą, kaip teisingai pasielgti.
„Kaip jausčiausi pasisavinusi svetimus pinigus?! Juk tai būtų kančia, o ne laimė žinoti, kad nuskriaudei žmogų. Žinau, kad darant kitam gera, tau bus atsilyginta tuo pačiu“, – sakė V. Navickienė.
Moteris pasakojo, kad kartais žmonių santykius formuoja paprasti dalykai. Visai neseniai sulaukusi panašaus gesto: taksi paliko sūnaus kepurę. Taksistas ne tik neišmetė vaikiškos kepurytės, bet ir atvežė ją grąžinti į Vilmos darbą.
Šiemet keturiasdešimtmetį švęsianti V. Navickienė dešimt metų dirbo „Snoro“ banko kioskelyje. Ji su vyru Petru maždaug 20 metų gyvena Šiauliuose, augina du sūnus.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
SĄŽININGUMAS: „PayPost“ kioske prie senojo Šiaulių turgaus dirbanti Vilma Navickienė sako, kad ne tik nekilo mintis pasisavinti garbaus amžiaus moters paliktą stambią pinigų sumą, bet neramu buvo, kad „pagyvenusi moteris tiek turėjo streso“.
RADINIAI: Vilma Navickienė sakė, kad ir dabar jos darbo vietoje kažkieno laukia palikti akiniai.
Nesusigundė ir 50 000 dolerių
Bene garsiausia pinigų radybų istorija Šiauliuose nutiko 2001 metais, kai rugpjūčio 24 dieną apie 22 valandą tuometinė Tardymo skyriaus prie Šiaulių miesto vyriausiojo policijos komisariato laikinai einanti viršininkės pareigas dabar advokate dirbanti Jūratė Bieliauskienė savo gyvenamojo namo kieme Architektų gatvėje ant suoliuko rado vyrišką rankinę su 49 900 JAV dolerių. Apie radinį pareigūnė pranešė policijai.
„Džiaugiuosi ir nė trupučio nesigailiu atidavusi pinigus policijai. Dabar mano sąžinė rami, – praėjus kelioms dienoms po radybų „Šiaulių kraštui“ tada sakė J. Bieliauskienė. – Ne mano uždirbti buvo tie pinigai, todėl pasielgiau taip, kaip turėjau pasielgti“.
Atsirado pateisinančių ir sveikinančių tokį pareigūnės poelgį, bet buvo ir kritikuojančių, besistebinčių, kaip galima tokią likimo „dovaną“ atiduoti valstybei.
„1995-aisiais, kai tyrėme „Hermio“ banko apiplėšimo bylą, stiklainiuose radome užkonservuotą beveik milijoną litų. Kai nusikaltėlius suradome ir jie buvo nuteisti, „Hermis“ nusikaltimą atskleidusiems pareigūnams pasiūlė premijas, bet mes visi tų pinigų atsisakėme. Tada bankas man nupirko naują rašomąją mašinėlę, – pasakojo 2001-aisiais J. Bieliauskienė. – Vidaus reikalų ministerijos man skirta premija už šio nusikaltimo atskleidimą – visai kas kita. Už šituos pinigus mes nusipirkome spalvotąjį televizorių, nes iki tol turėjome tik nespalvotąjį.“
Beveik 50 tūkstančių dolerių radybų istorija pasiekė teismą – atsišaukė pinigų savininkas, buvęs inžinierius. Jam pinigai buvo sugrąžinti.
„Šiaulių krašto“ inf.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
SĄŽINĖ: Advokatė Jūratė Bieliauskienė, radusi beveik 50 tūkstančių dolerių, juos perdavė policijai: „Mano sąžinė rami. Ne mano uždirbti buvo tie pinigai, todėl pasielgiau taip, kaip turėjau pasielgti“.