Sąžiningai elgtis skatins ir vežėjus, ir atliekų turėtojus

„Sidabrės“ nuotr.
Nauji vietinės rinkliavos už atliekų surinkimą nuostatai įpareigos ir atliekų turėtojus, ir jų vežėjus
Rytoj vyksiančiame rajono Tarybos posėdyje bus keičiami vietinės rinkliavos mokesčio nuostatai, kurie įpareigos laiku mokėti už atliekų surinkimą jų turėtojus, o vėluojantys tai daryti sulauks delspinigių. Tačiau ir tie, kurie iš atliekų vežėjų sulaukia nekokybiškos paslaugos, galės kreiptis į sudaromą naują komisiją, kuri nuo vietinės rinkliavos už nekokybišką paslaugą atliekų turėtoją atleis arba tą dydį sumažins.
Taigi, prie tvarkos elgtis sąžiningai ir punktualiai, nuostatų pakeitimai skatins ir atliekų vežėjus, ir atliekų turėtojus.
Jei rajono Taryba tokiems  vietinės rinkliavos nuostatų pakeitimams pritars, naujoji tvarka įsigalios  nuo ateinančių metų sausio 1-osios.

Sprendimo projekte numatyta, kad vietinės rinkliavos už atliekas mokėtojai, nesumokėję arba pavėluotai sumokėję vietinę rinkliavą, už kiekvieną pradelstą dieną nuo visos laiku nesumokėtos sumos privalo mokėti 0,03 proc. dydžio delspinigius. Delspinigiai skaičiuojami nuo artimiausios dienos po einamojo laikotarpio, už kurį vėluojama atsiskaityti.

Plačiau: "Sidabrės" spalio 28 d. numeryje