Šiaulių universitetas kviečia studijuoti Lietuvoje unikalias studijų programas

Šiaulių universitetas kviečia studijuoti Lietuvoje unikalias studijų programas

Šiau­lių uni­ver­si­te­tas kvie­čia stu­di­juo­ti Lie­tu­vo­je uni­ka­lias stu­di­jų pro­gra­mas

At­siž­velg­da­mas į Lie­tu­vos dar­bo rin­ką ir spe­cia­lis­tų, ku­rių trū­ku­mas jau­čia­mas jau šian­dien, po­rei­kį, Šiau­lių uni­ver­si­te­tas pa­ren­gė dvi nau­jas tarpk­ryp­ti­nes stu­di­jų pro­gra­mas. Jau nuo šio ru­dens uni­ver­si­te­te bus mo­ko­ma in­teg­ruo­tų gam­tos moks­lų pe­da­go­gi­kos ir kul­tū­ri­nės edu­ka­ci­jos. Kol kas to­kių stu­di­jų pro­gra­mų ne­vyk­do jo­kia ki­ta ša­lies aukš­to­ji mo­kyk­la, o jų kū­rė­jai įsi­ti­ki­nę, jog pa­gal nau­ją­sias pro­gra­mas ren­gia­mų spe­cia­lis­tų pa­klau­sa Lie­tu­vo­je tik di­dės.

In­teg­ruo­tų gam­tos moks­lų pe­da­go­gi­kos stu­di­jų pro­gra­ma skir­ta ruoš­ti spe­cia­lis­tams, ku­rie tu­rės fi­zi­kos, bio­lo­gi­jos, che­mi­jos ir pe­da­go­gi­kos moks­lo ži­nių. Šią stu­di­jų pro­gra­mą bai­gę ab­sol­ven­tai bus pa­si­ren­gę dirb­ti pe­da­go­gais ir or­ga­ni­zuo­ti in­teg­ruo­tą gam­tos moks­lų ug­dy­mo pro­ce­są mo­kyk­lo­se bei pri­si­dė­ti prie po­ten­cia­lių gam­tos moks­lų, tech­no­lo­gi­jų, in­ži­ne­ri­jos ir ma­te­ma­ti­kos spe­cia­lis­tų ruo­ši­mo.

To­kia in­teg­ruo­to ug­dy­mo kon­cep­ci­ja, api­man­ti gam­tos moks­lų, tech­no­lo­gi­jų, in­ži­ne­ri­jos ir ma­te­ma­ti­kos dis­cip­li­nas bei me­nų ir di­zai­no kryp­tį, va­di­na­ma STEAM (angl. Scien­ce, Tech­no­lo­gy, En­gi­nee­ring, Art, Mat­he­ma­tics), yra vis pla­čiau tai­ko­ma dau­ge­ly­je pa­žan­gių ša­lių. Skir­tin­gų gam­tos moks­lų in­teg­ra­vi­mas yra ir vie­na iš prio­ri­te­ti­nių Lie­tu­vos švie­ti­mo kryp­čių.

„Džiau­gia­mės, kad mū­sų ša­ly­je pra­de­da­mas STEAM mo­ky­to­jų ren­gi­mas, ir la­bai pa­lai­ko­me to­kią Šiau­lių uni­ver­si­te­to ini­cia­ty­vą. Ši stu­di­jų kryp­tis iš­ties yra di­de­lė am­bi­ci­ja, pir­mo­ji to­kia Lie­tu­vo­je. Uni­ver­si­te­to dės­ty­to­jų ko­man­da ug­dys mū­sų jau­ną­ją kar­tą STEAM kryp­ti­mi, o mes ti­ki­me, kad bū­tent ši kryp­tis yra Lie­tu­vos švie­ti­mo sis­te­mos pa­na­cė­ja, ku­rios dė­ka mū­sų ša­lis ga­lė­tų tap­ti ly­de­re ino­va­ci­jų sri­ty­je“, – tei­gė švie­ti­mo vi­ce­mi­nist­rė Svet­la­na Kau­zo­nie­nė.

Nau­jos kar­tos pe­da­go­gai

„Skan­di­na­vi­jos ša­ly­se gam­tos moks­lai jau se­niai dės­to­mi in­teg­ruo­tai. Mū­sų ša­ly­je ši kon­cep­ci­ja taip pat plė­to­ja­ma, ku­ria­mi STEAM cent­rai, tai­gi nau­jo­ji pro­gra­ma at­lie­pia švie­ti­mo sis­te­mos po­li­ti­ką ir pa­čios rin­kos ten­den­ci­jas“, – sa­kė Šiau­lių uni­ver­si­te­to pro­fe­so­rės, in­teg­ruo­tų gam­tos moks­lų pe­da­go­gi­kos stu­di­jų pro­gra­mos ku­ra­to­rė dr. As­ta Kli­mie­nė.

Pa­sak pro­fe­so­rės, nau­jo­sios stu­di­jų kryp­tys yra nau­din­gos ir eko­no­mi­niu as­pek­tu, mat šios sri­ties mo­ky­to­jai už­si­tik­rins sta­bi­lias pa­ja­mas. „Ne pa­slap­tis, jog ma­žų mies­te­lių mo­kyk­lo­se ma­žė­ja mo­ki­nių – ati­tin­ka­mai ir dar­bo skir­tin­gų dis­cip­li­nų mo­ky­to­jams. Tai­gi ke­lių gam­tos moks­lų dis­cip­li­nų iš­ma­ny­mas leis edu­ko­lo­gams ge­riau pri­si­tai­ky­ti prie rin­kos są­ly­gų: jie ga­lės dės­ty­ti ke­lias dis­cip­li­nas ir taip už­si­tik­rin­ti pra­gy­ve­ni­mo šal­ti­nį“, – įžvel­gė pro­f. A. Kli­mie­nė.

Uni­ver­sa­lūs kul­tū­ros edu­ka­to­riai

Ki­ta Šiau­lių uni­ver­si­te­to ini­ci­juo­ja­ma nau­ja tarpk­ryp­ti­nė stu­di­jų pro­gra­ma – kul­tū­ri­nė edu­ka­ci­ja, ku­ri ap­rė­pia me­nų, kul­tū­ros ir edu­ko­lo­gi­jos moks­lus. Kul­tū­ros edu­ka­to­riai Lie­tu­vo­je rei­ka­lin­gi dirb­ti kul­tū­ros įstai­go­se, mu­zie­juo­se, ga­le­ri­jo­se, re­gio­ni­nių bei gam­ti­nių par­kų ir rek­rea­ci­nė­se zo­no­se.

„Eu­ro­po­je įpras­ta, kad mi­ni­mų įstai­gų dar­buo­to­jai siū­lo lan­ky­to­jams dau­gy­bę edu­ka­ci­nių veik­lų“, – už­sie­nio ša­lių pa­tir­ti­mi da­li­jo­si Šiau­lių uni­ver­si­te­to Stra­te­gi­nio ir ko­ky­bės val­dy­mo tar­ny­bos di­rek­to­rė bei nau­jo­sios pro­gra­mos ku­ra­to­rė dr. Re­na­ta Bil­bo­kai­tė.

Re­mian­tis jos at­li­ko rin­kos ty­ri­mo duo­me­ni­mis, kul­tū­ros edu­ka­ci­jos spe­cia­lis­tai bus pa­klau­sūs ir pri­va­čia­me sek­to­riu­je, mat po­pu­lia­rė­ja edu­ka­ci­nio lais­va­lai­kio pa­slau­gos. „Šis sek­to­rius Lie­tu­vo­je ak­ty­viai plė­to­ja­mas, to­dėl tu­ri­me žvelg­ti į prie­kį ir reng­ti spe­cia­lis­tus, ku­rių rei­kės, pa­vyz­džiui, po pen­ke­rių me­tų“, – sa­kė dr. R. Bil­bo­kai­tė.

Dau­giau uni­ka­lių spe­cia­ly­bių

Be nau­jų ir uni­ka­lių tarpk­ryp­ti­nių stu­di­jų pro­gra­mų, Šiau­lių uni­ver­si­te­te vyk­do­ma ir dau­giau spe­cia­ly­bių, ku­rių ne­siū­lo ki­ti Lie­tu­vos uni­ver­si­te­tai. Tai spe­cia­lio­ji pe­da­go­gi­ka (Šiau­lių uni­ver­si­te­tas yra su­kau­pęs be­ne di­džiau­sią šios sri­ties spe­cia­lis­tų ren­gi­mo pa­tir­tį), op­to­met­ri­ja, eko­no­mi­ka ir dar­nus vers­las, lie­tu­vių fi­lo­lo­gi­ja ir ko­mu­ni­ka­ci­ja, fi­nan­sų ma­te­ma­ti­ka, ap­lin­kos ob­jek­tų di­zai­nas, so­cia­li­nis dar­bas ir so­cia­li­nė rea­bi­li­ta­ci­ja. Ma­gist­ran­tū­ros stu­den­tai ga­li rink­tis uni­ka­lias re­gio­nų plėt­ros ir val­dy­mo, is­to­ri­jos ir po­li­ti­kos bei gam­ti­nės rek­rea­ci­jos stu­di­jų pro­gra­mas.

Pa­sak pro­f. As­tos Kli­mie­nės, nau­jo­sios stu­di­jų kryp­tys yra nau­din­gos ir eko­no­mi­niu as­pek­tu, mat šios sri­ties mo­ky­to­jai už­si­tik­rins sta­bi­lias pa­ja­mas.

Re­mian­tis dr. Re­na­tos Bil­bo­kai­tės at­li­ko rin­kos ty­ri­mo duo­me­ni­mis, kul­tū­ros edu­ka­ci­jos spe­cia­lis­tai bus pa­klau­sūs ir pri­va­čia­me sek­to­riu­je, mat po­pu­lia­rė­ja edu­ka­ci­nio lais­va­lai­kio pa­slau­gos.

Be nau­jų ir uni­ka­lių tarpk­ryp­ti­nių stu­di­jų pro­gra­mų, Šiau­lių uni­ver­si­te­te vyk­do­ma ir dau­giau spe­cia­ly­bių, ku­rių ne­siū­lo ki­ti Lie­tu­vos uni­ver­si­te­tai.

Užs. Nr. 315163