Šiaulių universitetas surengė aktualią diskusiją su verslo atstovais

Šiaulių universitetas surengė aktualią diskusiją su verslo atstovais

Šiaulių universitetas surengė aktualią diskusiją su verslo atstovais

Šiaulių universitete pirmą kartą surengta apskritojo stalo diskusija „Studijų programų ir darbo rinkos poreikių dermė“. Darbdavius, dėstytojus ir buvusius studentus padiskutuoti kvietė Šiaulių universiteto Informatikos, matematikos ir e. studijų institutas (IMESI).

Agnė BRAZAITIENĖ

Išgirdo naudingų patarimų

Matematikos katedros lektorė dr. Neringa Klovienė sakė, kad diskusijos tikslas buvo susėsti prie bendro stalo su verslininkais, kurie užsiima informacinėmis technologijomis, ir aptarti, kaip universitetas gali patobulinti studijų programas, atsižvelgdamas į jų pageidavimus.

Šiaulių universiteto studentas Žilvinas Gasiūnas, dirbantis įmonėje NFQ, sakė, kad po studijų pradėjęs dirbti pirmiausia pajuto praktinių žinių stygių.

Šį trūkumą įvardijo ir diskusijoje dalyvavę bendrovių TEO LT, „Informacinės sistemos ir technologijos“, „Šiaulių vandenys“, „Busturas“, Šiaulių banko ir kitų atstovai.

Prieita prie išvados, kad veiklūs ir iniciatyvūs studentai greitai mokosi dirbdami, nes įgyja reikalingų žinių ir praktikos.

Pasak dr. N. Klovienės, diskusijos metu išsakytos mintys buvo labai naudingos.

„Iš verslininkų išgirdome keletą gerų patarimų. Ne vienas siūlėsi vesti paskaitas universitete, supažindinti, kokie veiksmai atliekami jų įmonėje, kokie reikalavimai, arba nuvesti studentus į įmonę ir vietoje supažindinti su darbo pobūdžiu. Kiti verslininkai patarė pailginti praktikos laiką. Pavyzdžiui, geriau po dvi valandas, bet ilgesnį laikotarpį, negu tris mėnesius ir visą darbo dieną“, – išgirstus patarimus vardijo dr. N. Klovienė.

Diskusijoje buvo išsakyta, kokios programos turėtų būti parodomos studentams, kad jie susidarytų bendrą vaizdą. Su keletu dėstytojų darbdaviai sutarė, kad galėtų naujomis programomis jau mokyti studentus.

Tikimasi, kad keletas naujovių bus įtraukta į neseniai atsiradusią kompiuterių sistemų inžinerijos programą.

Pristatė studijų programas

Prieš prasidedant diskusijai lektorė Lina Tankelevičienė pristatė studijų programų sudarymo principus. Pagal juos bakalauro studijose praktikai yra skiriama ne mažiau kaip 15 kreditų.

„Universitetinėse studijose, tiek bakalauro, tiek magistro, kartais darbdaviai reikalauja labai konkrečių žinių ir gebėjimų. Pagal reikalavimus mes negalime mokyti dirbti tik su viena siauros srities programa. Universitetinėse studijose turi būti organizuojamos platesnės žinios ir kompetencijos. Bet kokias studijas baigęs studentas turi mokėti mokytis“, – pažymėjo L. Tankelevičienė.

Programų sistemos katedros vedėjas doc. dr. Vaidas Giedrimas pristatė informatikos studijų programas. Kompiuterių sistemų katedros vedėjas doc. dr. Egidijus Paliulis ne tik pristatė kompiuterių sistemų inžinerijos programą, bet ir priminė pasaulinės darbo rinkos piramidės principus.

Pagal juos daugiausiai darbuotojų turėtų paruošti profesinės mokyklos, suteikiančios siaurų, vienos srities žinių. Tarpinė grandis – kolegijos. Čia ruošiamų žmonių pasaulėžiūra turėtų būti platesnė, jiems turėtų būti suteikiamos platesnės žinios. Mažiausią darbuotojų kiekį turėtų ruošti universitetai. Tai turėtų būti labai plačios pasaulėžiūros žmonės, turintys kūrybinį mąstymą.

Lietuva yra kritikuojama dėl „apverstos“ piramidės. „Kartais taip susiklosto, kad universitetą baigęs žmogus sunkiai susiranda darbą arba tenka dirbti ne pagal profesiją. Belieka tikėtis, kad kada nors ši piramidė susitvarkys“, – sakė doc. dr. E. Paliulis.

Lektorė dr. N. Klovienė, pristačiusi matematikos su gretutinėmis informatikos studijomis programą, pažymėjo, kad universitetas siekia parengti platesnių kompetencijų studentą.

„Programos tikslas yra ruošti kvalifikuotą matematikos ir informatikos bakalaurą, kuris turėtų fundamentalių matematikos ir informatikos žinių. Mes norime išugdyti studentą, kuris gebėtų analitiškai mąstyti, analizuoti ir sisteminti duomenis“, – sakė dr. N. Klovienė.

Užs. Nr. 265393

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

DISKUSIJA: Informatikos, matematikos ir e. studijų institutas surengtoje apskritojo stalo diskusijoje „Studijų programų ir darbo rinkos poreikių dermė“ darbdaviai, buvę studentai ir dėstytojai diskutavo, kaip universitetas gali patobulinti studijų programas.