Ambicijų karas skaldo miestelį

Ambicijų karas skaldo miestelį

Ambicijų karas skaldo miestelį

Įtampa tarp dviejų Šiaulių rajono, Gruzdžių gyventojų, visuomeninių organizacijų lyderių, peržengė šio miestelio ribas. Gruzdžių krašto gausių šeimų bendrijos steigėja ir buvusi pirmininkė Janina Gečienė „Šiaulių kraštui“ prabilo apie vietos bendruomenės pirmininkės Kristinos Stropės tariamą ignoravimą.

K. Stropė savo ruožtu teigia nieko prieš gausias šeimas neturinti.

Gruzdžių seniūnijos vadovė viešus pareiškimus vadina „pletkų lygiu“. Tikroji priežastis – esą visai kita.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Akibrokštas renginyje

Gruzdžių krašto gausių šeimų bendrijos įkūrėjai ir ilgametei vadovei J. Gečienei apmaudu dėl Gruzdžių krašto bendruomenės pirmininkės K. Stropės elgesio. Ir įskaudinta nurodo esanti ne tik ji, esą spjauta visoms vietos gausioms šeimoms.

Gruzdiškė laiške „Šiaulių kraštui“ rašo: „Susikūrus Gruzdžių krašto bendruomenei, pradėjo vykti karas, įtampos dar padaugėjo, kai pradėjo vadovauti K. Stropė. Pasipylė vieši priekaištai renginių metu, kad mes nenorime su jais bendrauti.“

Buvusi gausių šeimų lyderė J. Gečienė teigia, kad didžiausio akibrokšto sulaukta prieš mėnesį, minint Gruzdžių krašto gausių šeimų bendrijos 15-os metų įkūrimo jubiliejų.

Esą oficialiojoje renginio dalyje suteikus sveikinimo žodį Gruzdžių krašto bendruomenės pirmininkei K. Stropei ši atsisakiusi kalbėti.

Tik pranešus apie J. Gečienės atsistatydinimą ir pristačius naują vadovę, K. Stropė naujokę pasveikino, įteikė gėlių ir oficialiai išsakė viltį, kad su naująja pirmininke galbūt pavyks susikalbėti.

Po tokios replikos, teigia J. Gečienė, Gruzdžių žmones vienyti turinčios bendruomenės pirmininkė demonstratyviai išėjo iš salės, nepasilikusi pabendrauti su gausiomis šeimomis prie šventinio torto.

„Radau ją sėdinčią miestelio bibliotekoje ir kaip niekur nieko skaitančią laikraščius“, – sako J. Gečienė.

Dėl tokio Gruzdžių krašto bendruomenės pirmininkės elgesio J. Gečienė iki šiol jaučia nuoskaudą.

Jos įsitikinimu, Gausių šeimų bendrijai priklausančios 22 krašto šeimos, kuriose auga per šimtą vaikų, yra tos pačios Gruzdžių krašto bendruomenės narės, tad pirmininkė K. Stropė tiesiog privalėjusi parodyti joms dėmesį.

„Čia ne koks turgelis, kad galima viešai demonstruoti savo simpatijas ir antipatijas. Esame visuomeninių organizacijų lyderės, tad privalome elgtis pagarbiai kiekvieno žmogaus atžvilgiu“, – įsitikinusi bendrijos vairo atsisakiusi J. Gečienė.

Vieši priekaištai

„Šiaulių kraštas“ su antrąja šio konflikto puse Gruzdžių krašto bendruomenės pirmininke ir laikinąja Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gruzdžių filialo meno vadove Kristina Strope susitiko jos darbo vietoje.

Moteris neslėpė įtampą santykiuose jaučianti, tačiau tikino nieko prieš nei prieš J. Gečienę, nei juo labiau prieš gausias šeimas neturinti.

Atvirkščiai, esanti labai pamaloninta, kai vietos gyventojai, nesvarbu, kokiai iš kelių Gruzdžiuose veikiančių bendrijų ar bendruomenių priklausytų, aktyviai dalyvauja rajono Kultūros namuose vykstančiuose bendruomenės renginiuose.

K. Stropė prisimena, santykių įtampos kilus dar Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos Gruzdžių padalinio renginyje.

Esą čia J. Gečienė viešai papriekaištavusi, kad neva į Gruzdžių krašto bendruomenę „sulindę tik visokie verslininkai, kurie su niekuo nenori bendrauti ir atstumia kitus krašto gyventojus.“

K. Stropė sako, kad vieši priekaištai ją įskaudino. Moters tikinimu, į gausius Gruzdžių krašto bendruomenės renginius visuomet yra kviečiami visi gyventojai, nepriklausomai kokiai vietos organizacijai jie priklauso ir kiek pinigų turi – teikiami asmeniniai skelbimai, kabinamas viešas kvietimas.

„Ką reiškia tie vieši kaltinimai, kad Gruzdžių krašto bendruomenė nenori bendrauti su Gausių šeimų bendrija? Esame dėl visų mūsų žmonių“, – sakė K. Stropė.

Juoda katė – pareigos?

Akivaizdu, nuoskaudos esama. Nė viena visuomeninių organizacijų lyderė kaltės dėl tvyrančios įtampos nepripažįsta: viską darančios nuoširdžiai, abi atsidavusios krašto žmonėms.

Atsakymo tenka ieškoti Gruzdžių seniūnijoje.

Seniūnė Nijolė Bagdonavičienė sako girdėjusi apie moterų nesutarimus, tačiau „pletkų lygyje“, tai iš vieno, tai iš kito miestelio žmogaus.

„Kažkas kažką pasakė, paskui nutilo, vėl kažkur kažkas išlindo“, – teigė seniūnė.

Dėl konflikto N. Bagdonavičienė turi tvirtą nuomonę. Jos įsitikinimu, įtampos kilę visai ne dėl minėtų organizacijų bendravimo arba nebendravimo, o dėl pareigų pasidalijimo.

Esą juoda katė dviejų vietos gyventojų santykius greičiausiai perbėgo, kai laikinai pakeisti sergančią Šiaulių rajono kultūros centro Gruzdžių filialo meno vadovę buvo priimta ne kadais Gruzdžių žemės ūkio mokyklos meno vadovė Janina Gečienė, o aktyvi miestelio visuomenininkė ir ilgametė vietos kultūros įstaigos pagalbininkė Kristina Stropė.

Pastaroji pareigas užėmė nuo kovo 3 dienos, ir dirbs iki birželio 3 dienos.

Laikinosios meno vadovės mėnesio atlyginimas – nesiekia nė dviejų šimtų eurų.

Seniūnė sakė esanti labai patenkinta K. Stropės iniciatyvomis – tokia gausa renginių, kiek jų vietos Kultūros namuose vyksta šiuo metu, galėtų didžiuotis bet kuri kultūros įstaiga. Ir krašto žmonės į juos itin gausiai susirenka, neišskiriant nei gausių šeimų.

Nieko seniūnė neturi ir prieš Gausių šeimų bendriją – tegul tik veikia.

„Mes tiek negyvename, kad galėtume viską pilstyti vieni ant kitų. Nėra čia net ką kalbėti. Liūdna, ir garbės miesteliui nedaro“, – sakė seniūnijos vadovė.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

BENDRAVIMAS: Gruzdžių krašto gausių šeimų bendrijos buvusi vadovė Janina Gečienė tvirtina pajutusi vietos bendruomenės nenorą bendrauti su gausiomis šeimomis.

ŽMONĖS: Laikinoji meno vadovė Kristina Stropė teigia pykčio užantyje nelaikanti, norinti, kad žmonės į visuomeninę veiklą įsijungtų kuo aktyviau.

PLYTA: Vieši nesutarimai Gruzdžiuose – kaip plyta užantyje. Nežinia, kieno pusėn gali būti mesta.