Šuolis tarp autobuso ant šaligatvio – sunkus išbandymas

Šuolis tarp autobuso ant šaligatvio – sunkus išbandymas

SKAI­TY­TO­JAI KREI­PIA­SI

Šuo­lis tarp au­to­bu­so ant ša­li­gat­vio – sun­kus iš­ban­dy­mas

Į re­dak­ci­ją krei­pė­si 78-erių me­tų ju­dė­ji­mo ne­ga­lią tu­rin­tis šiau­lie­tis, ku­ris sun­kiai ju­da dėl pro­te­zuo­tos ko­jos. Jis gy­ve­na pie­ti­nia­me Šiau­lių mik­ro­ra­jo­ne, ta­čiau ne­ma­žai rei­ka­lų tu­ri cent­ri­nė­je mies­to da­ly­je ir dėl įvai­rių val­diš­kų įstai­gų kon­cent­ra­ci­jos, ir vyks­ta pas me­di­kus. Vy­ras va­ži­nė­ja mies­ti­niais „Bus­tu­ro“ au­to­bu­sais.

„Re­tai bū­na, kad au­to­bu­sas su­sto­ja ar­čiau ša­li­gat­vio, pa­pras­tai nuo laip­te­lio iki ša­li­gat­vio su­sto­ja ir per 80 cen­ti­met­rų, ir per met­rą“, – pa­sa­ko­jo nuo­la­ti­nis „Bus­tu­ro“ ke­lei­vis.

Ant va­žiuo­ja­mo­sios da­lies, pa­sak vy­ro, lip­ti pro­te­zuo­ta ko­ja yra la­bai že­mai – ri­zi­kuo­ja nu­griū­ti, o ta­da vėl rei­kia už­lip­ti ant aukš­to­ko ša­li­gat­vio – be pa­gal­bos vy­ras to ne­pa­jė­gia pa­da­ry­ti.

„Re­tai bū­na, kad au­to­bu­sas pri­va­žiuo­ja 30-40 cen­ti­met­rų at­stu­mu nuo ša­li­gat­vio, kad neį­ga­lie­siems ir sen­jo­rams bū­tų pa­to­gu. Ma­čiau ir jau­ną vy­ru­ką li­pant iš au­to­bu­so prie Res­pub­li­ki­nės Šiau­lių li­go­ni­nės. Jis ban­dė tą met­rą tarp au­to­bu­so laip­te­lio ir ša­li­gat­vio per­šok­ti, bet taip skau­džiai griu­vo“, – ap­gai­les­ta­vo ne­ga­lią tu­rin­tis šiau­lie­tis.

Vy­ras ste­bė­jo­si, kad net ir leng­vų­jų au­to­mo­bi­lių vai­ruo­to­jams lai­kant pra­va­žia­vi­mo eg­za­mi­ną, rei­kia su­sto­ti kuo ar­čiau ša­li­gat­vio, kad ke­lei­vis lip­tų ne ant gat­vės, o ant ša­li­gat­vio. „Ne­gi to iš au­to­bu­sų vai­ruo­to­jų ne­rei­ka­lau­ja nei „Bus­tu­ro“ ad­mi­nist­ra­ci­ja, nei Ke­lių eis­mo tai­syk­lės?“ – ste­bė­jo­si šiau­lie­tis.

Šiau­lie­tis tei­gė ne kar­tą dėl šios pro­ble­mos yra krei­pę­sis į „Bus­tu­ro“ ad­mi­nist­ra­ci­ją, ta­čiau iš­girs­tas ne­bu­vęs.

KO­MEN­TA­RAS

Li­nas RA­DŽIUS, UAB „Bus­tu­ras“ Per­ve­ži­mų sky­riaus vir­ši­nin­kas:

– Au­to­bu­sai tu­ri pri­va­žiuo­ti kuo ar­čiau ša­li­gat­vio ir tai mes vai­ruo­to­jams nuo­la­tos pri­me­na­me, nuo­lat kal­ba­me ta te­ma. Ypa­č daug aiš­ki­na­me ir pa­brė­žia­me tai nau­jai atė­ju­siems dirb­ti vai­ruo­to­jams.

Ta­čiau yra tam tik­rų pro­ble­mų, kai pri­va­žiuo­ti ar­čiau neį­ma­no­ma: kai ku­rio­se vie­to­se ša­li­gat­vio bor­te­lis yra aukš­tes­nia­me ly­gy­je, nei au­to­bu­so kam­pas. Kai ku­rios sto­te­lės yra ne­tin­ka­mai įreng­tos ar­čiau pri­va­žiuo­ti au­to­bu­sams.

Pa­si­tai­ko, kad lau­kian­tys au­to­bu­so ke­lei­viai sto­vi per ar­ti ša­li­gat­vio bor­te­lio ir vai­ruo­to­jas, su­kda­mas per ar­ti pri­va­žiuo­ti prie ša­li­gat­vio, tie­siog kliu­dy­tų žmo­gų veid­ro­džiu. Vai­ruo­to­jai sau­go, kad ne­su­ža­lo­tų žmo­gaus.

Jo­no TA­MU­LIO nuo­tr.

ATS­TU­MAS: Ke­lei­viai re­dak­ci­jai skun­dė­si, kad ne­re­tai au­to­bu­sai su­sto­ja per to­li nuo ša­li­gat­vio ir ke­lei­viams sun­ku „įšok­ti“  į au­to­bu­są. Va­kar „Šiau­lių kraš­tas“ įsi­ti­ki­no, kad sen­jo­rams tai – ne­men­kas iš­ban­dy­mas.