
Naujausios
MŪSŲ VALSTYBĖS TARNAUTOJAS 2019
Pareigingas komandos žmogus
„Mūsų direktoriaus pavaduotojas – puikus žmogus, aktyvus, pozityvus, optimistas, visada randantis kompromisą, linkęs bet kokias konfliktines situacijas išspręsti taikiai, moka bendrauti su žmonėmis. Per 11 metų, kiek kartu dirbame, nė sykio neteko girdėti iš jo blogo žodžio“, – apie Vidmantą Filatovą atsiliepia kolegė Ita Mendelienė.
O konkursui „Mūsų valstybės tarnautojas 2019“ jo kandidatūrą pasiūliusi Joniškio rajono savivadybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė priduria, kad tai be galo pareigingas specialistas, komandos žmogus.
„Jis skrupulingai suveda visus duomenis ir pateikia ataskaitas išsamesnes nei reikalaujama. Dirba daugiau nei 10-ukui. Operatyvus, greitai reaguojantis, kaip sportininkas, bet kai kurie sportininkai daro ir nemažai klaidų. O jo parengti dokumentai tikslūs“, – pastebi savivaldybės vyriausioji specialistė.
Svarbu ryšys ir su tėvais
Pats V. Filatovas sako, kad labai svarbu palaikyti ryšį su tėveliais, kurių mažyliai ateina sportuoti. Su jais nuolat pasikalba, pasiteirauja, ar viskas gerai, aptaria iškilusias problemas, pasiūlo, ką geriau būtų daryti. Kartais suaugusiesiems kyla dilema, ar leisti vaiką į imtynių būrelį, jei dar neseniai lanko futbolą arba, pasirinkęs krepšinį, staiga sugalvoja, kad geriau būtų užsiimti lengvąja atletika.
„Tegul eina, išbando save. Jei judės, taps greitesni, stipresni, sveikesni. Iš anksto retai kada gali nuspėti, kam vaikas gabiausias – lemia ne tik fiziniai duomenys, bet ir gebėjimas valdyti emocijas, psichologinė savitvarda, valia, ištvermė, mąstymas. Augdami jie keičiasi. Štai, joniškietis krepšininkas Mindaugas Kupšas, kuriam mokykloje mokantis man teko dėstyti kūno kultūrą, išstypo, išaugo devintoje dešimtoje klasėse, sustiprėjo. Jis turėjo gyslelę. Ne veltui žaidė „Žalgirio“ dublerių komandoje, Kinijoje, dabar – Izraelyje, – apie bandymus įžvelgti mažuosiuose ateitį pasakoja Vidmantas Filatovas. – Seniau sudarant grupes vykdavo atranka, po tris vaikus į vieną vietą, dabar džiaugiamės visais, kurie ateina. Orientuojamės, ko pageidauja tėvai. Jie norėjo krepšinio, sudarėme galimybę. Dirbu su pirmokėliais, o perduodu juos toliau jau trečioje, kevirtoje klasėse.
Ieškome patogumo visiems, esame lankstūs. Pabandėme vėliau daryti treniruotes vaikams, ne iškart po pamokų. Jos prasideda šeštą valandą vakaro. Naujovė pasitvirtino, nes tėveliai gali mažuosius po darbo patys atvežti ir pasiimti. Taip saugiau.“
Treneris sako, kad su vaikais dirbti jam patinka: kur ateitų, visur su jais bendrą kalbą randa, susitaria.
Visą gyvenimą sieja su sportu
Mokytojo kelią V. Filatovas pasirinko baigęs Maišiagalos vidurinę mokyklą. Įstojo į tuometinį Vilniaus pedagoginį institutą, kuriame baigė dvigubą geografijos ir kūno kultūros specialybę. Tačiau visą gyvenimą daugiausia sieja su sportu, geografiją dėstyti teko tik vaduojant kitus mokytojus.
Sako, anuomet pedagogo darbas dar atrodė prestižinis. Atsikraustęs į uošviją 1993 metais jis pradėjo dirbti Joniškio sporto mokykloje, bet nerukus kvietimo sulaukė iš Joniškio antrosios vidurinės mokyklos (dabar – „Saulės“ pagrindinė) direktoriaus. Sutiko. Padirbęs metus sudvejojo: toks laikmetis, visi kažką patys kuria, tad pabandė imtis verslo. Sukosi penkerius metus, kol dukros pradėjo lankyti mokyklą ir vadovai vėl ėmė kalbinti sugrįžti.
„Uždėjau spyną visokiems turgams, prekybai, nemiegotoms naktims ir grįžau“, – prisimena V. Filatovas.
O nuo 2009-ųjų jis vėl dirba Joniškio sporto centre – tik jau direktoriaus pavaduotoju, į kurio pareigas įeina mokinių grupių, varžybų grafikų sudarymas, bendravimas su mokytojais, treneriais, procesų kontrolė.
„Tuo metu vyko virsmas – Sporto mokyklos neliko, o susikūrusiame Centre buvo apjungti visi sportuojantieji – vaikai, suaugusieji, ir sporto klubai atsidūrė mūsų žinioje. Juk bendruomenė nedidelė, visi bendradarbiaujame: ir klubams našta sumažėjo, organizuodami varžybas jie gali su mumis pasitarti dėl sporto salių, transporto, ir mes jų pagalbos paprašome, kai prireikia, – pasakoja Sporto centro direktoriaus pavaduotojas. – Koordinuojame ir vykdome mokyklų žaidynes, bendradarbiaudami su Neformaliojo švietimo centru Vilniuje savo rajone per metus organizuojame apie 12 įvairių zoninių, tarpzoninių, finalinių varžybų. Kaip tolimam provincijos rajonui tai yra daug. Kokiems Kaišiadoriams, Kėdainiams, kurie arčiau sostinės, kitų centrų, paprasčiau.“
Joniškio rezultatai neprasti
Jaunųjų joniškiečių sporto pasiekimai šalyje neprasti. Nuo 2011 metų nuolat tampama jaunių, jaunučių žaidynių pirmos vietos laimėtojais savo grupėje, tik 2017-aisiais užimta antra vieta. 2019-aisiais moksleivių krepšinio lygoje net dvi komandos, vadovaujamos trenerių Tomo Armonavičiaus ir Tomo Aleknavičiaus, tapo prizininkėmis. Atsiranda puikių lengvaatlečių, tenisininkų, ypač stiprūs Joniškio imtynininkai, nuolat skinantys pergales respublikiniuose ir net tarptautiniuose čempionatuose. Sustiprėjo ir karate sporto šakos atstovai.
„Ieškome finansavimo, rengiame paraiškas respublikiniam Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondui, Savivaldybės sveikatos programai. Gavę paramą galime daugiau organizuoti rimtesnių varžybų. Šiemet pirmą kartą esame sutarę kartu su Lietuvos kaimo sporto ir kultūros organizacija „Nemunas“ mūsų rajone rengti žaidynes, kuriose pasirodytų krepšinio, tinklinio, smiginio, šaškių, šachmatų ir kitų sporto šakų šalyje atstovai“, – planais dalinasi V. Filatovas.