Kaip atidaryti skalbimo mašinos dureles?

Asociatyvinė nuotr..
Nors gali pasirodyti, kad skalbimo mašinos durelės yra labai nedidelės šių įrenginių detalės, iš tiesų dėl jų kyla pakankamai daug klausimų. Visų pirma dėl to, kad jos gali atsidaryti skirtingais būdais, o vėliau ir dėl to, kad retkarčiais tenka susidurti su jų atidarymo problemomis. Išskyrėme keletą dažniausiai pasitaikančių klausimų ir pateikėme į juos atsakymus.

Kokiais būdais atsidaro skalbimo mašinos durelės?

Pirmiausiai reikėtų pradėti, kad skalbimo mašinų durelės atsidaro skirtingais būdais – tai priklauso nuo jų pakrovimo tipo. Dabar prekyboje galima rasti šiuos du variantus:

· Iš priekio pakraunamos skalbimo mašinos. Galima sakyti, kad tai – standartinis tokių įrenginių pakrovimo būdas, tad nepriklausomai nuo to, ar domins Electrolux skalbimo mašinos, ar kitų populiariausių gamintojų siūloma įranga, visuomet surasite bent kelis tokius variantus. Šio tipo buitinė technika dažnai gali pasiūlyti didesnes talpas, o viršutinę jos dalį galima išnaudoti kitų daiktų laikymui. Tiesa, tokiai įrangai gali prireikti papildomos erdvės.

· Iš viršaus pakraunamos skalbimo mašinos. Tokio tipo įrenginiai yra kiek siauresni, o kadangi durelės atsidaro iš viršaus, nereikia nerimauti, kad jos kliudys kitus atitinkamoje patalpoje esančius daiktus. Nors jų viršaus nepritaikysite daiktų laikymui, tokios skalbimo mašinos tilps net ir mažesniuose kambariuose. Tiesa, šis tipas nebus pats geriausias tuo atveju, jeigu ieškosite kaip įmanoma didesnės talpos – šiuo klausimu jis negali varžytis su prieš tai aptartais modeliais.

Ką daryti, jei skalbimo mašinos durelės neatsidaro?

Kartais pasitaiko situacijų, kuomet šių durelių atidaryti nebepavyksta. Jei taip nutinka skalbimo metu, stebėtis nereikėtų: kai būgnas yra pilnas vandens, durelės nebeatsidaro dėl to, kad būtų galima išvengti jo išsiliejimo. Tiesa, kai kurios šiuolaikinės skalbimo mašinos suteikia galimybę būgną atidaryti ir ciklo metu: kaip tai padaryti, rasite konkretaus modelio instrukcijose. Durelės gali neatsidaryti ir pasibaigus ciklui: tuomet jos gali būti pernelyg įkaitusios, tad turėtumėte šiek tiek palaukti. Kartais dėl to „kaltas“ užraktas dėl vaikų, tad turėtumėte patikrinti, ar ši funkcija nėra įjungta.

Jei vis vien nepavyksta atidaryti durelių, turėtumėte vadovautis gamintojo instrukcijomis – dažniausiai jie nurodo, ką daryti vienu ar kitu atveju. Pavyzdžiui, tais atvejais, kai skalbimas yra baigtas, viduje nėra skalbinių, tačiau durelės vis vien neatsiveria, siūloma atjungti maitinimo laidą ir palaukti maždaug valandą. Be to, kai kurie modeliai turi avarinį durelių atidarymo mechanizmą. Tačiau bet kuriuo atveju neturėtumėte jų plėšti per prievartą – net ir tuomet, jei ne vienas metodas nesuveiks, verčiau išsikviesti kvalifikuotą pagalbą.

Ar po skalbimo mašinos dureles reikia palikti atidarytas?

Nors į šį klausimą galima sulaukti įvairių atsakymų, kur kas dažniau išgirsite, kad skalbimo mašinos durelės turi likti praviros. Ypač tuomet, kai kalbama apie iš priekio pakraunamus modelius: kadangi jų durelės užsidaro ypač sandariai, iš būgno nebegali išgaruoti drėgmė. Dėl jos ilgainiui gali atsirasti pelėsis ir nemalonus aromatas, kuris galiausiai persismelks ir į Jūsų drabužius. Tiesa, užtenka jas praverti tik šiek tiek – jei vietos nėra daug, nebūtina durelių atidaryti labai plačiai. Tuo tarpu skalbimo mašinos per viršų durelės gali būti švelniai uždaromos – jei jos neužsifiksuoja, drėgmė vis vien turi galimybę išgaruoti. Tačiau jei nerimaujate dėl pelėsio, galite praverti ir jas: toks įprotis neturės neigiamos įtakos.

Dar kartą galime įsitikinti, jog skalbimo mašinos durelės yra svarbi šių įrenginių dalis, tačiau jei pasirinksite kokybišką techniką, visa sistema turėtų veikti be priekaištų. Platų įvairiais būdais pakraunamų skalbimo mašinų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

 

Užs. Nr. 521844