Kaip natūraliomis priemonėmis galima mažinti stresą?

Asociatyvinė nuotr.
Kodėl svarbu mažinti stresą?
Stresas yra mūsų organizmo natūrali reakcija į įvairius iššūkius ir pokyčius. Tačiau ilgalaikis ir per didelis stresas gali turėti neigiamą poveikį tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai. Štai kelios priežastys, kodėl svarbu mažinti stresą:

Fizinė sveikata:

-1. Silpnėja imuninė sistema, todėl dažniau sergame.

-2. Kyla širdies ir kraujagyslių ligų rizika.

-3. Gali atsirasti virškinimo sutrikimų, odos problemų, miego sutrikimų.

-4. Lėtėja medžiagų apykaita, gali kilti svorio problemų.

-5. Didėja raumenų įtampa, galimi skausmai.

    Psichologinė sveikata:

    -1. Padidėja nerimo ir depresijos rizika.

    -2. Sunku susikaupti, priimti sprendimus.

    -3. Sumažėja savivertė.

    -4. Blogėja santykiai su kitais žmonėmis.

      Plaukimas baidarėmis

      Plaukimas baidarėmis – natūrali terapija stresui

      Plaukimas baidarėmis, ypač gamtoje, yra puikus būdas atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Štai kelios priežastys, kodėl:

      -1. Atsiribojimas nuo kasdienybės: būnant vandenyje, apsuptam gamtos, atitrūkstate nuo kasdienių rūpesčių, darbo ir kitų stresorių.

      -2. Fizinis aktyvumas: irklavimas yra puikus fizinis krūvis, kuris padeda išskirti endorfinus – laimės hormonus. Fizinė veikla taip pat nukreipia dėmesį nuo nerimą keliančių minčių.

      -3. Buvimas gamtoje: gamta turi raminamąjį poveikį. Jos garsai, vaizdai ir kvapai padeda atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Daugiau info galite rasti https://www.baidarink.lt/.

        Piešimas

        Piešimas kaip streso mažinimo priemonė

        Piešimas – tai ne tik kūrybinis procesas, bet ir puikus būdas atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Štai kelios priežastys, kodėl piešimas gali būti toks naudingas:

        -1. Atsiribojimas nuo minčių: kai piešiame, mūsų dėmesys sutelkiamas į kūrybinį procesą – spalvų pasirinkimą, linijų vedžiojimą. Tai padeda atitraukti mintis nuo kasdienių rūpesčių ir nerimo.

        -2. Emocijų išreiškimas: piešimas leidžia išreikšti jausmus, kuriuos sunku įvardinti žodžiais. Tai gali būti pyktis, liūdesys, džiaugsmas ar bet kokia kita emocija.

        -3. Savęs pažinimas: kūrybinis procesas padeda geriau pažinti save, savo vidinį pasaulį. Piešiniai gali atskleisti mūsų pasąmonę ir giliausias mintis.

        -4. Atsipalaidavimas: piešimas skatina lėtą, ritmingą kvėpavimą, kuris padeda atsipalaiduoti ir sumažinti raumenų įtampą.

        -5. Dėmesio koncentracija: piešimas reikalauja dėmesio koncentracijos, todėl tai gali būti puikus būdas pagerinti savo susikaupimą.

        -6. Pasitenkinimo jausmas: užbaigęs piešinį, jaučiame pasitenkinimą ir pasiekimą. Tai padeda stiprinti pasitikėjimą savimi.


          Užs. Nr. 569493